Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski reprezentuje Polskę w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Włączył się w dyskusję o praworządności

(mg)
Poseł Krzysztof Truskolaski zabrał głos w trakcie dyskusji o Polsce na zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy
Poseł Krzysztof Truskolaski zabrał głos w trakcie dyskusji o Polsce na zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy Krzysztof Truskolaski/Facebook
Tylko dzięki heroizmowi sędziów i tysięcy demonstrantów mamy nadal niezawisłe sądy w Polsce - twierdzi. - podkreślał w Strasburgu podlaski poseł Krzysztof Truskolaski. Ponownie reprezentuje nasz kraj w zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy.

W zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy zasiadają przedstawiciele parlamentów krajowych. Polska reprezentuje 12 posłów, w tym jedyny polityk z województwa podlaskiego - Krzysztof Truskolaski z Platformy Obywatelskiej. W zgromadzeniu zasiada już po raz drugi.

Na ostatnim posiedzeniu w Strasburgu włączył się w dyskusję na temat funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. Głównym wątkiem były zmiany w wymiarze sprawiedliwości.

- Tylko dzięki heroizmowi sędziów i tysięcy demonstrantów mamy nadal niezawisłe sądy w Polsce. A Polacy chcą być częścią świata, w której prawo jest przestrzegane - podkreślał na zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy.

Poseł Truskolaski przekonywał, że po skoku na spółki, prokuraturę oraz media publiczne PiS dąży do całkowitego podporządkowania wymiaru sprawiedliwości.

Skrytykował nowelizację ustaw sądowych, którą opozycja nazywa kagańcową. Podkreślał, że zdaniem wielu autorytetów prawnych, nowe przepisy będą w ostateczności pozwalały na karanie dyscyplinarne sędziów, którzy będą wydawali wyroki niezgodne z linią rządową.

- To w Polsce rozpoczął się marsz - narodów uciemiężonych komunizmem – w drogę ku wolności. I to u nas – nastąpi początek końca władzy populistów i demagogów - napisał na Facebooku poseł Krzysztof Truskolaski.

Ostatecznie zgromadzenie parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję w sprawie Polski. Nasz kraj ma zostać objęty procedurą monitoringu. Za takim rozwiązaniem głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu.

Sejm. Podlaski Zespół Parlamentarny już działa. Sprawdź, którzy posłowie do niego dołączyli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny