Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw

Redakcja
Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity - Firmy Pięciolecia
Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity - Firmy Pięciolecia
Udostępnij:
W 2008 roku już po raz piąty przedstawiliśmy Państwu 100 największych firm Podlasia. Na fotel lidera, po roku nieobecności, wróciła augustowska firma British American Tobacco SA.

Jej przychód roczny to prawie 2,5 mld złotych.[/b]

 

Co roku, w maju, "Kurier Poranny" przedstawia zestawienie najlepszych podlaskich firm. Nie inaczej było 30 maja. Ale tym razem - oprócz wręczenia okolicznościowych dyplomów, wystąpień prelegentów, itd. - kapituała rankingu wybrała Menedżera Pięciolecia oraz Firmę Pięciolecia.

Menedżerem Pięciolecia województwa Podlaskiego została Krystyna Sosińska, prezes PSS "Społem" w Białymstoku (wywiad dla "Złotej Setki" z Krystyną Sosińską przeczytasz TUTAJ).

To ona przeprowadziła firmę przez zawieruchy gospodarcze z początku lat 90., to ona zbudowała w naszym mieście silną markę Społem, to ona żelazną reką rządzi spółdzielcami (co wcale nie jest łatwe).

Firmą Pięciolecia została wybrana Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. To ta właśnie firma jest właścicielm najwartościoszej marki na Podlasiu. - Przez cały czas staramy się wyprzedzać działania konkurencji mówi Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita. - Być prekursorem, jeśli chodzi o technikę, technologię. Bo lider ciągle musi uciekać. Biznes można porównać do wyścigu kolarskiego.

 

Na dołączonych dokumentach znajdziecie cały dodatek, przedstawiający dokonania Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw w 2007 roku.

 

 

Wideo

Dodaj ogłoszenie