Ponad 20 nagród trafi w piątek 18 listopada do rąk podlaskich przedsiębiorców, którym podziękujemy za ich wkład w rozwój regionu i tworzenie miejsc pracy. Start o godzinie 18.

Od 13 lat „Kurier Poranny” jest organizatorem rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Na podstawie ogólnie dostępnych danych i przy udziale samych przedsiębiorców tworzymy listę firm o największych przychodach w woj.

podlaskim. Ale nie jest to jedyne kryterium, według którego przyglądamy się gospodarce regionu: pokazujemy także najbardziej dynamiczne firmy, które w danym roku weszły do setki, najwyżej awansowały lub wykazują się największą efektywnością prowadzenia biznesu.

Przedstawimy także laureata tytułu Menedżer Roku 2015, wyłonionego w wyniku głosowania przez podlaskich przedsiębiorców z imponującego dokonaniami grona pięciu osób: Adam Byglewski (Adampol), Zbigniew Kalinowski (OSM Piątnica), Jacek Kucharewicz (Metal-Fach), Katarzyna Rutkowska (AC SA) i Henryk Owsiejew (Malow).

Chcąc zwrócić uwagę na kilka potrzeb regionalnej gospodarki (konieczność wzrostu eksportu, skali inwestycji, jakości miejsc pracy) uhonorujemy podczas uroczystości w Hotelu Gołębiewski największych podlaskich eksporterów, inwestorów i najlepszych pracodawców.

Wystąpienia prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PwC i Piotra Popławskiego, starszego ekonomisty ING Banku Śląskiego będą okazją do refleksji nad miejscem Podlaskiego na gospodarczej mapie kraju i kondycją gospodarki światowej. Impreza zakończy się balem.