MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Pierwszą edycję wygrał augustowski BAT.

Wojciech Jarmołowicz [email protected] tel. 85 74 89 613
Zdjęcie archiwalne z 2004 roku. Wszyscy laureaci pierwszej edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw w towarzystwie prezesa NBP prof. Leszka Balcerowicza (czwarty w lewej), wojewody podlaskiego Marka Strzalińskiego (czwarty z prawej), Joanny Pilcickiej, prezes AWH Edytor, wydawcy „Kuriera Porannego” (w środku, w pierwszym rzędzie) oraz redaktora naczelnego „Kuriera Porannego” Tomasza Kleszczewskiego (stoi obok prof. Balcerowicza)
Zdjęcie archiwalne z 2004 roku. Wszyscy laureaci pierwszej edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw w towarzystwie prezesa NBP prof. Leszka Balcerowicza (czwarty w lewej), wojewody podlaskiego Marka Strzalińskiego (czwarty z prawej), Joanny Pilcickiej, prezes AWH Edytor, wydawcy „Kuriera Porannego” (w środku, w pierwszym rzędzie) oraz redaktora naczelnego „Kuriera Porannego” Tomasza Kleszczewskiego (stoi obok prof. Balcerowicza) Archiwum
To ważny i potrzebny ranking – powiedział w październiku 2004 roku prof. Leszek Balcerowicz, wtedy prezes NBP. Był gościem specjalnym uroczystej gali.

Ranking podlaskich przedsiębiorstw zaspokaja głód informacji handlowych – powiedział obecny na gali Marek Strzaliński, ówczesny wojewoda podlaski. – Dzięki niemu przedsiębiorcy będą wiedzieli, któremu kontrahentowi mogą zaufać. Redakcji gratuluję pomysłu, a laureatom sukcesu.
Przypomnijmy, że uroczysta gala odbyła się 29 października 2004 roku w Pałacu Hasbacha, siedzibie Podlaskiego Klubu Biznesu. W jednym miejscu, w jednym czasie po raz pierwszy w historii spotkała się czołówka podlaskiego biznesu. 
– Zestawienie po pierwsze informuje, jaką rolę poszczególni przedsiębiorcy spełniają w  gospodarce, po drugie pobudza do działania, rywalizacji – dodał prof. Leszek Balcerowicz.
Rzeczywiście, wtedy przeżyliśmy i stres, i chwile radości, gdy okazało się, że lista 100 największych podlaskich firm była potrzebna zarówno dla środowiska przedsiębiorców, jak i całego otoczenia społeczno-gospodarczego.

Nagrodzeni zostali:
– największy przychód – British American Tobacco SA z Augustowa
– Największy eksport – Philips DAP Industries
– największy zysk – Pfleiderer Grajewo SA
– największy pracodawca – PSS „Społem” Białystok
– największa firma z branży spożywczej – Polmos Białystok SA
– największa firma z branży motoryzacyjnej – Pol-Mot Car
– największa firma z branży budowlanej – Instal Białystok SA

– Uważam, że takie rankingi są potrzebne, bo pokazują, kto jest kim w podlaskiej gospodarce – mówiła odbierając wyróżnienie Krystyna Sosińska, ówczesny prezes białostockiego PSS „Społem”. – Dzięki temu zestawieniu widać, że w naszym regionie jest mnóstwo firm, które funkcjonują bardzo dobrze i bez problemów mogą konkurować na rynku ogólnopolskim.

W tym roku już po raz 10. nagrodzimy najlepsze, największe, ale także najbardziej efektywnie działające podlaskie przedsiębiorstwa.
Wyróżnimy także menedżerów, dzięki którym wyniki przedsiębiorstw są ponadprzeciętne. O swoje typy związane z tym wyróżnieniem poprosimy podlaskie stowarzyszenia biznesowe. Bo tym razem wybierzemy Menedżera Roku 2012, a także Menedżera 10-lecia.
Firmę Roku 2012 wybierzemy analizując kilka wskaźników ekonomicznych. Natomiast Firmą 10-lecia zostanie ta, która przez całą dekadę miała najlepsze wyniki ekonomiczne w porównaniu z wynikiem bazowym (z roku 2003).

Uroczysta gala, na której poznamy wyniki 10. Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw, odbędzie się 10 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Specjalnym gościem będzie m.in. Jacek Santorski, jeden z najlepszych i najbardziej znanych polskich psychologów biznesu.

Ważne
Ankiety do wypełnienia znajdują się na stronie internetowej www.podlaskie.strefabiznesu.pl
Czekamy na nie do 19 września.
O miejscu na liście decyduje wielkość przychodu. Jak zwykle docenimy także firmy, która mają największy zysk oraz największe zatrudnienie. Na nagrody mogą liczyć firmy, które w przeciągu ostatniego roku mocno zwiększyły zatrudnienie oraz mają dobre wskaźniki ekonomiczne (m.in. wysoką dynamikę przychodów i zysków).

b

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny