Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw - Najlepszy Pracodawca

(peż)
W organizowanym po raz pierwszy konkursie o tytuł Najlepszego Pracodawcy wygrała firma Adampol SA. Drugie miejsce zdobyła Grupa Kapitałowa Unibep SA, a trzecie białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie.

1. Adampol SA z Zaścianek

Adampol, specjalizujący się w międzynarodowym transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych, zatrudnia w całej grupie 1300 pracowników.
Jest liczącym się w Europie liderem branży spedycyjnej w Polsce. Również jako pracodawca firma wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. Zapewnia swoim ludziom zarówno terminowe i konkurencyjne wynagrodzenia, jak i profilaktyczną opiekę zdrowotną w prywatnym centrum zdrowia, u lekarzy o różnych specjalizacjach.

Raz w roku dokonywana jest ocena osiągnięć pracowników, pozwalająca m.in. na zarys dalszych kroków zawodowych kadry. Dzięki szkoleniom wzrasta efektywność działania organizacji i jej konkurencyjność na rynku, następuje też poprawa wewnętrznej komunikacji organizacji. Szkolenia obejmują tematy związane z zarządzaniem, podnoszeniem kwalifikacji językowych, umiejętności negocjacyjnych i sprzedażowych, jak również związane są z bezpieczeństwem podczas jazdy.

Bardzo ważne jest wsparcie udzielane przez spółkę przyszłym matkom oraz pracującym rodzicom: firma oferuje między innymi elastyczny czas pracy czy możliwość uzyskania bezpłatnego urlopu z zagwarantowanym powrotem na wcześniej zajmowane stanowisko. Negocjuje także preferencyjne warunki opieki medycznej dla członków rodzin pracowników w prywatnym centrum zdrowia.

Zobacz także: Poznaliśmy firmy wyznaczające najlepsze standardy na rynku pracy

2. Grupa Kapitałowa Unibep SA

Bielskie przedsiębiorstwo jako firma giełdowa przyzwyczajona jest do transparentności działań. Widać to także w relacjach z pracownikami, od systemu rekrutacji poczynając. Procedura przyjmowania nowych ludzi do firmy jest klarownie rozpisana na stronie internetowej Unibepu. Prowadzi chętnych do pracy od etapu składania CV do rozmowy z prezesem i podpisania umowy o pracę. - Nasza firma jest miejscem, gdzie młodość miesza się z doświadczeniem, gdzie można szybko i w sposób planowy nauczyć się nowoczesnego budownictwa - zachęca się tu młodych ludzi, którzy mogą w Unibepie liczyć nie tylko na specjalne benefity, ale przede wszystkim na naukę u czołowych polskich inżynierów budownictwa. Wynagrodzenie w firmie wzbogacone jest o comiesięczną premię regulaminową czy np. premię rzeczową za wykonanie dodatkowych zadań.

Wachlarz świadczeń dla załogi i wsparcia rozwoju ich kompetencji jest tu bardzo szeroki. Dodajmy jeszcze, że dzieciom pracowników firma dofinansowuje zakup podręczników, wyjazdy na wypoczynek, funduje paczki świąteczne. W spółce działa kasa zapomogowo-pożyczkowa i niskooprocentowane pożyczki na zakup mieszkań wybudowanych przez firmę Unibep.

3. Automatyka Pomiary Sterowanie SA

APS to białostockie przedsiębiorstwo działające w branży automatyki przemysłowej. W działaniach firmy szczególną uwagę zwraca zarządzanie talentami. Przedsiębiorstwo ma podpisaną z Politechniką Białostocką umowę w sprawie wspólnych działań na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy elektrycznej i elektronicznej. Spółka co roku zatrudnia młodych inżynierów, absolwentów uczelni. Skutkuje to zmianą struktury wiekowej załogi, zasilenie jej młodą, wykształconą kadrą. Tylko w 2015 roku w APS odbyło praktyki 20 studentów politechniki. W tym samym roku 40 studentów złożyło w firmie wizytę studyjną - jej organizatorem był Adam Skorek, absolwent PB, a obecnie profesor Uniwersytetu Quebeku w Kanadzie. Młodzi ludzie poznali profil działalności spółki- szczególną uwagę zwracali na innowacyjność rozwiązań technologicznych i możliwości ich wdrożenia na rynku krajowym czy zagranicznym. Pracownicy Biura Projektowego APS prowadzili też m.in. zajęcia na PB, co dało im rozeznanie w możliwościach przyszłej kadry biura.

APS wspiera swoich pracowników w ich własnych działaniach zmierzających do poszerzenia kompetencji. Program ścieżek rozwoju kariery oparty jest na matrycach kompetencyjnych - jako narzędziu do monitorowania ścieżki pracownika.

Firmy pretendujące do tytułu najlepszego pracodawcy:

- Adampol
- ADW Logistic
- akcess
- APS
- Infinity Group
- Lech
- Malow
- Meliorex
- Metal Fach
- MPO
- Multico
- Nasycalnia Podkładów w Czeremsze
- optima
- Plum
- Promotech
- PROMotech KM
- PSS Hajnówka
- Q-burst
- Samasz
- SoftwareHUT
- Unibep

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw - Najlepszy Pracodawca

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie