Firma założona została w 2000 roku przez Renatę i Pawła Kaczyńskich. Główny zakład produkcyjny znajduje się w Starym Laskowcu koło Zambrowa. Od początku istnienia celem Dobroplastu jest podbicie rynku na całym świecie.

Swój cel w ciągu tych kilkunastu lat realizuje konsekwentnie, rozbudowując zakład w Starym Laskowcu i poszerzając asortyment, ale nie tylko - od 2012 roku funkcjonuje oddział Dobroplastu w Lublinie. Ponadto od lutego 2013 r. przedsiębiorstwo jest częścią AFG - Arbonia Forster Group, czołowej szwajcarskiej grupy z branży materiałów dla sektora budowlanego. Dzięki temu Dobroplast zyskał dostęp do nowoczesnych technologii i międzynarodowej sieci dystrybucji.

Obecnie zarząd firmy stanowią: Mariusz Witek (prezes), Maciej Gamrot (dyrektor finansowy) oraz Grzegorz Jędrzejewski (dyrektor ds. prawnych).

Od kwietnia 2015 r. firma należy do Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, dzięki czemu produkty firmy oznaczone są znakiem Swissstandards.pl (został on stworzony w celu propagowania i krzewienia szwajcarskich standardów jakości oraz postępowania w obrocie gospodarczym w Polsce). Zatrudnia blisko 1200 osób, z czego ponad 90 proc. pracuje w naszym regionie. Swoje produkty eksportuje do 30 krajów.

Dobroplast Fabryka Okien debiutuje w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw na miejscu 14.

Przekonanie, iż najwyższej klasy produkt można uzyskać jedynie w oparciu o najnowocześniejsze know-how powoduje, iż Dobroplast systematycznie inwestuje w technologię, rozbudowę infrastruktury i modernizację parku maszyn. W listopadzie 2015 r. powstał w firmie dział ds. badań i rozwoju, którego zadaniem jest wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych produkcji stolarki otworowej oraz rozszerzenie gam produktowych. Obecnie w jej ofercie znajdują się m.in. okna dachowe, okna elewacyjne, energooszczędne, okna do domów pasywnych oraz parapety PCV, drzwi aluminiowe, rolety i moskitiery.

Taka produkcja nie byłaby możliwa, gdyby nie ponad trzydzieści linii produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny, najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne oraz linie tłoczące. Jeśli dodamy do tego wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę oraz ciągłą rozbudowę potencjału produkcyjnego, poznamy powodu, dzięki którym Dobroplast w krótkim czasie został jednym z największych producentów okien PCV w kraju, mających najnowocześniejszy park maszynowy w Europie.

Podstawą produkcji jest 5-komorowy profil Avantgarde 7000 i 9000 (w wersji prostej i półzlicowanej o szerokości zabudowy 70 mm) - stworzony przez najlepszych inżynierów w tej dziedzinie. Ofertę uzupełniają: nowoczesny system OVLO oraz przeznaczone do budownictwa pasywnego systemy ENCORE i PRIME.

Firma ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Najnowszą jest Polska Nagroda Innowacyjności 2016. Oprócz tego można wymienić m.in. takie nagrody jak Jakość Roku, tytuł Budowlanej Marki Roku, Złoty filar budownictwa, Złoty medal dla okna dachowego PCV Skylight Premium czy Certyfikat Wiarygodności Firmy.