Podlaska S8. Drogowcy puścili ruch od Zambrowa do granicy...

  Podlaska S8. Drogowcy puścili ruch od Zambrowa do granicy województwa

  krk,mg

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Odcinek od obwodnicy Zambrowa został oddany do użytku

  Odcinek od obwodnicy Zambrowa został oddany do użytku

  Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Można już jeździć po dwóch jezdniach między Zambrowem, a granicą województwa mazowieckiego. Drogowcy spięli się i tuż przed świętami puścili ruch, ale z ograniczeniami.
  Odcinek od obwodnicy Zambrowa został oddany do użytku

  Odcinek od obwodnicy Zambrowa został oddany do użytku

  Pojedziemy jednak dwujezdniową ekspresówką do granicy województwa podlaskiego. W piątek została oddany do użytku 15 kilometrowy odcinek S8 od obwodnicy Zambrowa.

  Jeszcze wczoraj nie było pewności, czy tak się stanie. Dziś, drogowcy poinformowali o udostępnieniu dwóch jezdni. Nowa organizacja ruchu na odcinku S8 od granicy województwa - do obwodnicy Zambrowa wiąże się jednak z ograniczeniami. Kierowcy mogą jechać z prędkością do 100 km/h.

  Droga nie jest jeszcze całkowicie gotowa, w niektórych miejscach będą jeszcze trwały prace. Gotowe są obie jezdnie, są też elementy bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, bariery) i te chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt). Trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół drogi głównej - stąd miejscami mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu. Kontynuowane są także przy układzie dróg serwisowych i lokalnych, które miały być przebudowane w ramach kontraktu.

  Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do zakończenia koniecznych robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

  Odcinek S8 granica województwa – Zambrów realizowany jest od 28 stycznia 2015 (podpisanie umowy z konsorcjum „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania). Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln. zł

  Białystok z lotu ptaka (zdjęcia)

  Białystok z lotu ptaka (zdjęcia)

  17

  Fot. Wojciech Wojtkielewicz  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY