IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Tak się bawi Białystok!

  Rozwiń
  IMPREZY
  Zwiń

  Tak się bawi Białystok!

  Białostoczanie wiedzą jak się bawić. Oto ostatnie gorące imprezy

  Podlaska Oktawa Kultur. Pięć dni z folkiem. To już 10....

  Podlaska Oktawa Kultur. Pięć dni z folkiem. To już 10. Oktawa Kultur

  Anna Skibicka

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Aneta Boćwińska- Bartoszuk, Sylwia Kozłowska i Radosława „Rada” Bogusławska cieszą się, że w końcu będą mogły zatańczyć dla białostoczan.
  1/22
  przejdź do galerii

  Aneta Boćwińska- Bartoszuk, Sylwia Kozłowska i Radosława „Rada” Bogusławska cieszą się, że w końcu będą mogły zatańczyć dla białostoczan. ©H. Zgiet

  28 zespołów z 11 krajów. Tak w liczbach przedstawia się największy festiwal folkowy w regionie. Podlaska Oktawa Kultur startuje 26 lipca
  Występ podczas Oktawy Kultur to dla nas wielki zaszczyt - mówią dziewczyny z grupy Rada Dance Art. Wiedzą co mówią, bo występowały na największym folkowym festiwalu już trzy razy.

  Rada Dance Art to jedyny zespół w Polsce, który składa się z Polek i tańczy romskie tańce. - Zajmujemy się tradycyjnym tańcem romskim, w stylu polskiej i ruskiej romy - opowiada Radosława „Rada” Bogusławska. W tym roku zespół zatańczy 29 lipca - czwartego dnia Podlaskiej Oktawy Kultur w Białymstoku.


  To będzie wyjątkowa jego edycja. Bo 10. A będziemy mogli podziwiać najlepsze zespoły, które do tej pory wystąpiły podczas festiwalu.

  - Na naszej scenie wystąpiły grupy prawie z całego świata. Tylko Antarktyda i Australia nam zostały - śmieje się Andrzej Dyrdał, dyrektor festiwalu. W sumie zaprosił do na 28 różnych zespołów z 11 krajów świata - m.in Izraela, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny.

  Koncerty zaplanowano jak zwykle na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Ale artyści pokażą też co potrafią w 24 innych podlaskich miejscowościach.

  Jednak Oktawa to nie tylko koncerty. Zaplanowane są także różne warsztaty, a nawet pokaz mody.

  - Etnofashion, czyli odzież na co dzień, do biura i suknie ślubne. Odzwierciedliłam nasz podlaski haft i wykorzystałam w mojej kolekcji - opowiada Jolanta Nierodzik, białostocka projektantka. Jej kolekcję będziemy mogli obejrzeć 29 lipca na Rynku Kościuszki.

  Festiwal rozpocznie się 26 lipca paradą wszystkich zaproszonych zespołów.
  Zobacz galerię
  Podlaska Oktawa Kultur w Białymstoku

  26 lipca godz. 17.30 katedra - plac przy Ratuszu: parada zespołów, godz. 18 plac przy Ratuszu, koncert inauguracyjny: Mdzlevari (Gruzja), Žilvitis (Litwa), Stanica (Rosja), Regimantas Šilinskas (Litwa), Biełyje Rosy (Białoruś)

  27 lipca godz. 18 plac przy Ratuszu, koncerty: Poimenikos Aylos (Grecja), Gosciniec (Białoruś), Sarakina (Polska), Pijana Sypialnia (Polska), Lovzar (Polska, Czeczenia), Woda Na Młyn (Polska), Klezmafour (Polska)

  28 lipca godz. 18 plac przy Ratuszu, koncerty: Kazaczata (Adygeja), Srpski Vitezovi (Bośnia i Hercegowina), Cicha&Pałyga (Polska), Skaz (Rosja), Chudesiya (Bułgaria), Vołosi (Polska)

  29 lipca godz. 18 plac przy Ratuszu, koncerty: Rada Dance Art (Polska), Grajewianie (Polska), Volnitsa (Rosja), Prolisok (Ukraina), Dnipro (Ukraina)

  30 lipca godz. 17.30 plac przy Ratuszu, koncerty: Kurpie Zielone (Polska), Agnieszka Żemek-Pawczyńska (Polska), Hilluley Adar (Izrael), Klek (Chorwacja), Chór im. Veryovki (Ukraina)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka