Podlaska Oktawa Kultur 2011. Pełny program

(DOR)
Podlaska Oktawa Kultur 2011 potrwa od 23 do 28 lipca
Podlaska Oktawa Kultur 2011 potrwa od 23 do 28 lipca
Podlaska Oktawa Kultur to Festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami. Festiwal odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2011 r.

Ambicją organizatorów jest to, aby w trakcie Festiwalu zaprezentować artystyczną perfekcję i dokonania twórcze zespołów uprawiających różne gatunki muzyki i sztuki począwszy od rekonstrukcji muzyki tradycyjnej poprzez folk, jazz po muzykę klasyczną, programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca artystycznie opracowane i stylizowane oraz widowiska muzyczne.

Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, tworzy też szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Podlasia, Polski i krajów Europy Wschodniej jednocześnie ucząc tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.

Podlaska Oktawa Kultur 2011. Pełny program

23 lipca (sobota)
BIAŁYSTOK
Katedra - Plac przy Ratuszu, godz. 16:30
Parada zespołów

BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 18:00
Koncert Inauguracyjny
Orkiestra Teatru Narodowego we Lwowie (Ukraina), Fabryka Gwiazd (Polska), Państwowy Akademicki Chór Republiki Białoruś im. G.I. Citowicza (Białoruś)

24 lipca (niedziela)
BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 18:00
Lilia (Białoruś), Zemaitukas (Litwa), Kurpie Zielone (Polska), Nova Varoš (Serbia), Zorjany (Ukraina)

BIELSK PODLASKI
Amfiteatr miejski, godz. 17:00
Biełyje Rosy (Białoruś)

DOBRZYNIEWO DUŻE
Zespół Szkolno-Przedszkolny, godz. 16:00
Krivianček (Słowacja), Balet Flores (Rosja)

MOŃKI
Amfiteatr miejski, godz. 17:00
Šviesa (Litwa)

LIPSK
Plac przy MGOK, godz. 16:00
Kazaczki-Kazaczki (Rosja), Mrija (Rosja), Zespół Szkoły Sztuki Ludowej (Rosja)

NAREWKA
Amfiteatr w Starym Dworze, godz. 17:00
Nohcho (Polska), Buńczuk (Polska), Teatr Rada (Białoruś)

SUWAŁKI
Muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 maja, godz. 19:00
Orkiestra Teatru Narodowego we Lwowie (Ukraina)

SIEMIATYCZE
Amfiteatr przy ul. Legionów Piłsudskiego, godz. 18:00
Tawrijskaja Pektoral (Ukraina)

SOKÓŁKA
Plac przed Urzędem Miasta, godz. 16:00
Ngari Institute of Buddhist Dialectics (Indie), Państwowy Akademicki Chór Republiki Białoruś im. G.I. Citowicza (Białoruś)

TYKOCIN
Wielka Synagoga, godz. 18:00
Janusz Strobel Trio & Anna Stankiewicz (Polska)

25 lipca (poniedziałek)
BIAŁYSTOK
Sobór św. Mikołaja, godz. 16:30
Państwowy Akademicki Chór Republiki Białoruś im. G.I. Citowicza (Białoruś)

BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 18:00
Tawrijskaja Pektoral (Ukraina), Šviesa (Litwa), Nohcho (Polska), Biełyje Rosy (Białoruś), Janusz Strobel Trio & Anna Stankiewicz (Polska)

AUGUSTÓW
Błonie nad Nettą, godz. 18:00
Nova Varoš (Serbia), Zorjany (Ukraina)

SUPRAŚL
Dom Ludowy (kino Jutrzenka), godz. 19:00
Lilia (Białoruś), Orkiestra Teatru Narodowego we Lwowie (Ukraina)

CIECHANOWIEC
Muzeum Rolnictwa, godz. 20:00
Anna Faber (Polska)

GONIĄDZ
Scena plenerowa nad Biebrzą, godz. 19:00
Krivianček (Słowacja), Balet Flores (Rosja)

MICHAŁOWO
Amfiteatr miejski, godz. 18:00
Kazaczki-Kazaczki (Rosja), Mrija (Rosja), Zespół Szkoły Sztuki Ludowej (Rosja)

WASILKÓW
Skwer przy ul. Polnej, godz. 19:00
Ngari Institute of Buddhist Dialectics (Indie), Zemaitukas (Litwa), Teatr Rada (Białoruś)

26 lipca (wtorek)
BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 17:00
Kazaczki-Kazaczki (Rosja), Mrija (Rosja), Zespół Szkoły Sztuki Ludowej (Rosja), Ngari Institute of Buddhist Dialectics (Indie), Maria Pomianowska i Zespół Polski (Polska), Anna Faber (Polska)

27 lipca (środa)
BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 18:00
Capella Antiqua Bialostociensis (Polska), Małe Kurpie (Polska), Krivianček (Słowacja), Buńczuk (Polska), Balet Flores (Rosja), Teatr Rada (Białoruś)

CZARNA BIAŁOSTOCKA
Plac miejski, godz. 19:00
Nova Varoš (Serbia), Zorjany (Ukraina)

HAJNÓWKA
Amfiteatr miejski, godz. 18:00
Šviesa (Litwa), Anna Faber (Polska)

DROHICZYN
Park miejski, godz. 19:00
Zemaitukas (Litwa)

ŁOMŻA
Kościół pw. Krzyża Świętego, godz. 18:30
Tawrijskaja Pektoral (Ukraina)

TYKOCIN
Wielka Synagoga, godz. 18:00
Lilia (Białoruś)

28 lipca (czwartek)
BIAŁYSTOK
Plac przy Ratuszu, godz. 17:00
Koncert Galowy
Zespoły wytypowane przez Międzynarodową Radę Artystyczną

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie