MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska KAS szuka pracowników! Zobacz ile można zarobić. Rozpoczął się nabór do Służby Celno-Skarbowej

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Na chętnych czeka 19 etatów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym. Na starcie można zarobić 5 724 zł brutto
Na chętnych czeka 19 etatów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym. Na starcie można zarobić 5 724 zł brutto Podlaska KAS
Ruszyła rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. Dokumenty o przyjęcie do służby można składać tylko do 24 czerwca 2024 roku. Na chętnych czeka 19 etatów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym.

Spis treści

Praca w podlaskiej KAS

Podlaska KAS ma nowych funkcjonariuszy. Trzydzieści dwie osoby złożyły uroczyste ślubowanie. Zobacz kto wstąpił do służby

Poszukiwani są kandydaci na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej do komórek Delegatury w Białymstoku Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz do komórek Delegatury Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łomży i Suwałkach (referaty kontroli Celno-Skarbowej Rynku).

Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej, powinny spełniać podstawowe kryteria tj.

 • posiadać obywatelstwo polskie,
 • odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia,
 • co najmniej średnie wykształcenie.

Nie mogą być karane za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe oraz powinny korzystać z pełni praw publicznych, a także wykazywać się nieposzlakowaną opinią.

Funkcjonariuszem nie mogą zostać osoby, które pełniły służbę zawodową, pracowały lub współpracowały w określonych przepisami organach bezpieczeństwa państwa. Dlatego od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia w tym zakresie - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. W jego skład wchodzą:

 • weryfikacja formalna złożonych dokumentów,
 • test wiedzy,
 • test psychologiczny,
 • test sprawności fizycznej,
 • test kompetencyjny, który pozwala na ocenę kandydata m.in. pod kątem gotowości do nauki, orientacji na klienta czy też gotowości do zmian.

Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna, a także sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i innych kartotekach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym.

Na czym polega praca funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej?

 1. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolują przestrzeganie przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów.
 2. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związane z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.
 3. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów, ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.
 4. Funkcjonariusze kontrolują także ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Ile zarabia funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej?

- Po przyjęciu do służby oferujemy uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień zaczynające się od ok. 5 724 zł brutto, dodatki przewidziane przepisami po spełnieniu warunków np. dodatek za wysługę lat, dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy oraz nagrody, świadczenia socjalne i dofinansowania - czytamy na stronie podlaskiej KAS.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dot. prowadzonego naboru, które dostępne są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku: podlaskie.kas.gov.pl

Pracuj z nami. Dołącz do KAS (Krajowa Administracja Skarbowa)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy można leniuchować i jakie są z tego korzyści - opowiada psycholog

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny