Podlascy Terytorialsi wygrali Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej (zdjęcia)

(adek)
Reprezentacja 1PBOT wygrała Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim o Puchar Dowódcy WOT. Zawody odbyły się w Kościelisku. Sukces był tym większy, że to debiut podlaskich Terytorialsów na tego rodzaju imprezie. WKB Meta
Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wygrała Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Dla podlaskich Terytorialsów był to debiut na tej imprezie.

Zawody obywały się od 31 maja do 2 czerwca w Kościelisku (powiat tatrzański). Uczestniczyło w nich ponad 140 zawodników z m.in. z wojska, policji, straży pożarnej (zawodowej i OSP), Służby Ochrony Państwa oraz szkół mundurowych.

Przeczytaj także: Podlascy terytorialsi wicemistrzami WP w sztafecie pływackiej (zdjęcia)

- W pierwszym dniu zmagań zawodnicy musieli pokonać dystans klasyczny, czyli przebiec pięć odcinków po 1,5 km - mówi por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław". - Po każdym etapie odbywało się strzelanie na dystansie 50 m. Za nietrafione cele doliczano karne sekundy.

W drugim dniu start odbywał się na dystansie sprinterskim 3 km. Po każdym kilometrze zawodnicy wykonywali strzelanie, ale chybienie oznaczało dodatkowe odcinki do przebiegnięcia. W niedzielę 2 czerwca rywalizowały sztafety 4 x 3 km.

Podlascy Terytorialsi szkolą się na największym poligonie Europy w Drawsku Pomorskim

Podlascy Terytorialsi szkolą się na największym poligonie Eu...

Po podsumowaniu wyników reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej została sklasyfikowana najwyżej i wygrała rywalizację drużynową mistrzostw. Dodatkowym sukcesem drużynowym było wicemistrzostwo w sztafecie 4 x 3 km.

W reprezentacji 1PBOT znaleźli się żołnierze z batalionów lekkiej piechoty w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Bielsku Podlaskim/Hajnówce: ppor. Paweł Józefiak, chor. Krzysztof Jenorowski, plut. Tomasz Zaremba, kpr. Emilia Zduniewicz, st. szer. Adam Szydlik, szer. Urszula Ginszt, szer. Jolanta Pietrasz oraz szer. Tadeusz Walendykiewicz.

Z 1PBOT najczęściej na podium, bo aż czterokrotnie, stawał szer. Tadeusz Walendykiewicz (12 batalion lekkiej piechoty w Suwałkach). Szer. Walendykiewicz zajął: drugie miejsce w sprincie 3 x 1 km, drugie miejsce w sztafecie 3 x 1 km oraz trzecie miejsce na dystansie klasycznym 7,5 km i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Terytorialsi , czyli żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej na plaży Dojlidy w Białymstoku uczyli się ratownictwa wodnego

Podlascy Terytorialsi na plaży Dojlidy w Białymstoku uczyli ...

Zobacz koniecznie: Mały ZUS dla przedsiębiorców