Udane zakończenie sezonu w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba

/DASZ/
Badmintoniści Stali Nowa Dęba udanie zakończyli sezon 2012/2013.
Badmintoniści Stali Nowa Dęba udanie zakończyli sezon 2012/2013. Archiwum klubowe
W Ropczycach z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z województwa podkarpackiego rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie.

Mistrzostwa w bardzo oryginalny sposób otworzyli poseł Kazimierz Moskal oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wymieniając ze sobą na korcie kilkanaście uderzeń lotką. W zawodach tych bardzo dobrze, tradycyjnie w tym sezonie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Patryk Kopeć ze Stali Nowa Dęba, który w finale pokonał 2:0 (21:16;21:16) Tymoteusza Malika z Trójki Tarnobrzeg. W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para Patryk Kopeć (Stal)/Tymoteusz Malik (Trójka), która w finale pokonała parę Paweł Kopański/Konrad Płoch (Start Widełka) 2:0 (22:20, 21:18), tym samym rewanżując się za porażkę na majowych mistrzostwach Polski młodzików w Suchedniowie. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba)/Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin).

W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba)/Magdalena Golenia (Sokół Ropczyce), która w finale pokonała parę: Jessica Orzechowicz (Tarnowiec)/Patrycja Domańska (Rzeszów) 2:0 (21:13, 21:14). Trzecie miejsce ex-aequo i brązowe medale wywalczyły pary: Aleksandra Michalczuk/Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba) oraz Dominika Luboch (Stal)/Aleksandra Jodłowska (Sokół Ropczyce). Z kolei w grze mieszanej trzecie miejsce ex-aequo i brązowe medale wywalczyły pary mieszane: Rafał Lejko/Natalia Róg (Stal) oraz Patryk Róg i Aleksandra Michalczuk (Stal).

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw uznany został dwukrotny złoty medalista Patryk Kopeć ze Stali Nowa Dęba. Tak, więc młodzi badmintoniści z Nowej Dęby i z tych mistrzostw wracają z pokaźnym dorobkiem siedem medali w postaci trzech złotych oraz czterech brązowych.