Podbeskidzie - Jagiellonia 0:1. Dawid Plizga w końcu strzelił (zdjęcia, wideo)

(ted)
Dawid Plizga zapewnił Jagiellonii trzy punkty z Podbeskidziem
Dawid Plizga zapewnił Jagiellonii trzy punkty z Podbeskidziem Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 44. minucie Dawid Plizga. Żółto-czerwoni po tym meczu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Białostoczanie stworzyli sobie w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji i powinni wygrać znacznie wyżej. Wykorzystali jednak tylko jedną i do końca musieli drżeć o wynik. Tym bardziej, że kończyli spotkanie w osłabieniu, bowiem sędzia wyrzucił z boiska Ugo Ukaha.

Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym respektem do Jagiellonii i niewiele brakowało, by po 10 minutach przegrywali kilkoma bramkami. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali bowiem m.in. Dani Quintana i Dawid Plizga, który trafił w słupek.

Po kwadransie gra się nieco wyrównała, jednak to żółto-czerwoni nadal byli groźniejsi. W 34. minucie znów Plizga zmarnował świetną okazję, pudłując w sytuacji sam na sam. Pomocnik Jagi zrehabilitował się tuż przed przerwą, kiedy po zagraniu Jonatana Straussa z bliska trafił do siatki.

Po przerwie białostoczanie cofnęli się, czekając na okazje do kontry. Gospodarze jednak nie zamierzali się odkryć i głównie długimi przerzutami próbowali rozmontować obronę Jagi, lecz bez efektu. Goście najlepszą okazję na 2:0 zaprzepaścili w 54. minucie, kiedy strzał Mateusza Piątkowskiego przeszedł obok słupka.

Później na boisku przez dłuższy czas nie działo się zbyt wiele ciekawego. Obraz gry zmienił się w 79. minucie - wówczas drugą żółtą kartkę obejrzał Ukah i końcówka była nerwowa. Na szczęście goście nadal byli bezradni i nie zdołali pokonać Jakuba Słowika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1) Bramki: 0:1 Dawid Plizga (44). Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Anton Sloboda, Dariusz Pietrasiak, Rudolf Urban, Marek Sokołowski. Jagiellonia Białystok: Ugochukwu Ukah, Jonatan Straus. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Ugochukwu Ukah (79).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów 2 833.

Podbeskidzie: Ladislav Rybansky - Marek Sokołowski, Dariusz Pietrasiak, Błażej Telichowski, Tomasz Górkiewicz - Aleksander Jagiełło, Anton Sloboda, Dariusz Łatka, Rudolf Urban (72. Łukasz Żegleń), Marcin Wodecki (46. Daniel Bujok) - Krzysztof Chrapek (46. Fabian Pawela).

Jagiellonia: Jakub Słowik - Jakub Tosik, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Jonatan Straus - Dawid Plizga (74. Alexis Norambuena), Rafał Grzyb, Dani Quintana (80. Martin Baran), Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos - Mateusz Piątkowski (61. Bekim Balaj).