Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3. Cenny punkt uratowany w końcówce

jlas
Piłkarze Wigier zdobyli cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie się w I lidze Archiwum
Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe 3:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 29. kolejki piłkarskiej I ligi.

Suwalczanie w marcu i kwietniu zaliczyli serię pięciu meczów bez zwycięstwa i na moment osunęli się na przedostatnie miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce Wigry zaliczyły jednak przełamanie, pokonując u siebie Bytovię Bytów 4:2.

Mirosław Smyła podjął się misji ratowania Wigier Suwałki przed spadkiem

Mimo tego faworytem było Podbeskidzie. Bielszczanie już w 7. minucie objęli prowadzenie, po składnej akcji całego zespołu, którą udanie wykończył Michał Rzuchowski. Wówczas wiele wskazywało na to, że kolejne gole dla gospodarzy to jedynie kwestia czasu. Ale ostatnie minuty przed przerwą diametralnie zmieniły obraz meczu. Wigry najpierw za sprawą trafienia Filipa Karbowego z rzutu wolnego doprowadzili do wyrównania, a po chwili miały już przewagę jednej bramki i zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę za faul w polu karnym obejrzał Rzuchowski, a jedenastkę na gola zamienił Joel Huertas.

Idealny scenariusz, zamiast uskrzydlić suwalczan wpłynął na nich demobilizująco, przez co bielszczanie już w pierwszym kwadransie po zmianie stron doprowadzili do wyrównania. Punkt dla Wigier w jeden z ostatnich akcji meczu uratował jednak Adrian Piekarski.

Wynik 29. kolejki

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Rzuchowski (6), 1:1 - Karbowy (35), 1:2 - Huertas (39-karny), 2:2 - Rakowski (50-karny), 3:2 - Jaroch (59), 3:3 - Piekarski (90).

Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Wiktorski, Jończy, Gach, Kostorz (90. Modelski), Palawandiszwili, Rakowski, Rzuchowski, Mystkowski (74. Roginic), Sabala (84. Oleksy).

Wigry: Węglarz - Kwaśniewski (72. Piekarski), Najemski, Karankiewicz, Adu Kwame, Bartczak, Chrzanowski, Karbowy, Biedrzycki (46. Pawłowski), Polkowski (18. Sabiłło), Huertas.