Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod koniec listopada poznamy firmy, które nadają ton podlaskiej gospodarce

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W obradach Kapituły w redakcji "Kuriera Porannego" udział wzięli: Elwira Horosz, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm, Klub Kobiet Biznesu; Danuta Kaszyńska - Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm; Ewelina Grzelak, wicedyrektor PwC; Witold Karczewski, Menadżer Roku 2010 i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku; Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego; Adam Walicki, prezes Resursy Podlaskiej; Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży BCC w Białymstoku; Janusz Kulesza, prezes PSS Społem w Białymstoku; Ryszard Iwaszkiewicz, prezes Podlaskiego Klubu Biznesu; Jan Mikołuszko, Menadżer Roku 2001 i przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA; Sławomir Żubrycki, Menadżer Roku 2017 i prezes Palisander SA oraz Jarosław Jabłoński, redaktor Naczelny Kuriera Porannego, Paweł Kamiński, zastępca regionalnego dyrektora handlowego i Andrzej Matys, dziennikarz opiekujący się Złotą Setką.
W obradach Kapituły w redakcji "Kuriera Porannego" udział wzięli: Elwira Horosz, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm, Klub Kobiet Biznesu; Danuta Kaszyńska - Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm; Ewelina Grzelak, wicedyrektor PwC; Witold Karczewski, Menadżer Roku 2010 i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku; Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego; Adam Walicki, prezes Resursy Podlaskiej; Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży BCC w Białymstoku; Janusz Kulesza, prezes PSS Społem w Białymstoku; Ryszard Iwaszkiewicz, prezes Podlaskiego Klubu Biznesu; Jan Mikołuszko, Menadżer Roku 2001 i przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA; Sławomir Żubrycki, Menadżer Roku 2017 i prezes Palisander SA oraz Jarosław Jabłoński, redaktor Naczelny Kuriera Porannego, Paweł Kamiński, zastępca regionalnego dyrektora handlowego i Andrzej Matys, dziennikarz opiekujący się Złotą Setką. Piotr Łozowik
W piątek (15.11) w redakcji Kuriera Porannego obradowała Kapituła Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Nasi goście poznali wyniki rankingu i podzielili się swoimi wrażeniami na jego temat. Które firmy wygrały poszczególne kategorie i kto został Menadżerem Roku 2018 ogłosimy oficjalnie podczas gali 29 listopada.

O sukcesie i miejscu w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw decydują twarde wskaźniki finansowe, czyli wyłącznie liczby. Ale jak zawsze, przy prezentacji wyników rankingu, który przygotował nasz partner merytoryczny firma doradcza PwC było trochę emocji i dyskusji.

Przedstawiliśmy też Kapitule wyniki głosowania na Manadżera Roku. Kto zdobył ten tytuł oficjalnie poinformujemy 29 listopada - podczas gali Złotej Setki. Dziś przypomnimy tylko, że o jedyną indywidualną nagrodę w Złotej Setce walczyli: Bożena Datczuk (TOBO SA), Jarosław Jurak (Danwood), Bogdan Kuligowski (Fadbet SA), Mariusz Klewinowski (Grupa Eltron) i Krzysztof Pakuła (Grupa Chorten).

Z podsumowania tegorocznych przychodów liderów podlaskiej gospodarki wynikło, że w 2018 roku były one o ponad 2 mld zł wyższe niż rok wcześniej:
- Tegoroczna Złota Setka pokazuje, że podlaskie firmy rosną, czyli rozwijają się. Urosły również i to dość znacząco, bo o 2,5 mld zł, łączne przychody wszystkich firm, jakie znajdują się w Setce. Zamknęły się kwotą 31 miliardów i myślę, że jest to już bardzo fajny wynik. W rankingu są też ciekawe debiuty i awanse, ale mogę jedynie zdradzić, że aby wygrać kategorię Awans Roku trzeba było przeskoczyć o 37 miejsc - komentuje Ewelina Grzelak, wicedyrektor PwC, merytorycznego partnera Złotej Setki.

Przyznaje jednocześnie, że jeśli chodzi o dominujące branże podlaskiej gospodarki w Złotej Setce utrzymuje się status quo. - Co prawda, w lokalnej gospodarce coraz częściej obserwujemy ciekawe i szybko rozwijające się firmy technologiczne, to jednak, gdy spojrzymy na firmy największe nadal króluje branża spożywcza, budowlana i handlowa - dodaje Ewelina Grzelak.

Jak uważa Jan Mikołuszko, ranking taki jak Złota Setka jest dla każdej firmy okazją do sprawdzenia się. - Patrzymy, jak sobie radzimy na tle konkurencji. Po wtóre, to świetna okazja do spotkań, podpatrywania konkurencji czy wymiany doświadczeń i wreszcie do nagrodzenia tych najlepszych i najciekawszych. Poza tym, co roku pojawia się w rankingu kilka firm, które ostro zdobywają rynek i to jest bardzo pozytywne. Mnie to cieszy - zapewnia Jan Mikołuszko.

Wyniki całego rankingu przedstawimy (i wręczymy nagrody) - 29 listopada podczas gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw, która odbędzie się w auli Uniwersytetu w Białymstoku. A nagrodzimy: po trzy firmy małe, średnie i duże - o Największych Przychodach, Awans Roku, Debiut Roku, Firmę Roku i oczywiście Menadżera Roku.

Pod koniec listopada poznamy firmy, które nadają ton podlaskiej gospodarce
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny