MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Pod biało-czerwoną" z udziałem ministra Adama Andruszkiewicza w Zawadach (zdjęcia)

OPRAC.:
Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
"Pod biało-czerwoną" z udziałem ministra Adama Andruszkiewicza w Zawadach
"Pod biało-czerwoną" z udziałem ministra Adama Andruszkiewicza w Zawadach Sekretariat Sekretarza Stanu Adama Andruszkiewicza
W piątek przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zawadach odbyło się inauguracyjne uroczyste podniesienie flagi na maszt w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. W wydarzeniu wziął udział sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, samorządowcy z Gminy Zawady i powiatu białostockiego na czele z wójtem Krzysztofem Wądołowskim oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy - w tym w szczególności najmłodsi mieszkańcy Gminy Zawady.

- Kiedy jeździłem po krajach zachodnich, to zazdrościłem jednej rzeczy – wszędzie te flagi narodowe są. Powiewają dumnie przy szkołach czy urzędach i nikt się tego nie wstydzi. Teraz to nadrabiamy jako Rząd RP. Staramy się robić wszystko, żeby biało-czerwona flaga była jak najmocniej obecna w Polsce - powiedział Adam Andruszkiewicz, Poseł na Sejm RP z województwa podlaskiego.

- Bardzo dziękujemy Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, że w 2020 roku powstał taki pomysł projektu „Pod biało-czerwoną”. Wtedy jeszcze nie było wojny na terenie naszego sąsiada, ale teraz pod naszą kochaną biało-czerwoną flagą znaleźli również schronienie przed okrutną wojną nasi sąsiedzi z Ukrainy.- podkreślił Krzysztof Wądołowski, wójt gminy Zawady.

- To ważne miejsce w dla naszej społeczności szkolnej, bo będziemy przy tym maszcie spotykać się podczas różnych uroczystości zarówno szkolnych jak i patriotycznych - wskazuje dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zawadach Iwona Słomczewska.

Po uroczystym podniesieniu flagi na maszt, którego powstanie było możliwe dzięki sfinansowaniu jego budowy z budżetu państwa, odbył się koncert utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zawadach.

- Proszę, abyście pamiętali o tym, że biało-czerwona flaga to jest wielka sprawa. Chodzi zarówno o patriotyzm, ale też o to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Pamiętajmy, że dzięki biało-czerwonej fladze jesteśmy wolnymi ludźmi. Cieszmy się z tego, że jest biało-czerwona i dzięki temu jesteśmy wolni - zwrócił się do mieszkańców Zawad minister Adam Andruszkiewicz.

"Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Dzięki oddawanym przez Mieszkańców głosom online, maszty z biało-czerwoną flagą powstają w ponad 1300 gminach w całej Polsce.

W powiecie białostockim maszty z biało-czerwoną flagą stanęły już aż w 10 gminach. W gminie Zawady wymagana liczba głosów oddanych przez mieszkańców została dzięki ich zaangażowaniu osiągnięta w wyznaczonym terminie.

Celem projektu pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny