Poczta Polska – najważniejsi są ludzie

Materiał informacyjny Poczty Polskiej
Dariusz Łapiński – Kwalifikowany Pracownik Ochrony Fizycznej, Poczta Polska Ochrona
Dariusz Łapiński – Kwalifikowany Pracownik Ochrony Fizycznej, Poczta Polska Ochrona
Poczta Polska to firma, którą zna każdy. Działa od stuleci, ma rozległą sieć placówek pocztowych w całym kraju oraz zatrudnia tysiące pracowników na różnorodnych stanowiskach. Z zaangażowaniem wykonują oni swoje zadania, ale także poświęcają czas swoim pasjom.

Pewnie wciąż niewiele osób wie, że Poczta Polska to nie tylko listy, paczki, listonosze i placówki pocztowe ale także ochrona – mienia i gotówki, lotnictwa cywilnego oraz obsługa obrotu gotówkowego. Zajmują się nią pracownicy jednostki Poczta Polska Ochrona.
Pracuje w niej kilka tysięcy osób, w tym niemal 3 tys. kwalifikowanych pracowników ochrony, wpisanych na listę pracowników kwalifikowanych. To osoby, które m.in. posiadają przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znają przepisy prawa związane z wykonywaniem ochrony osób i mienia. Od 14 lat jestem jedną z takich osób.

Czym zajmuje się osoba pracująca na takim stanowisku?
Większość moich zadań związana jest z konwojowaniem wartości pieniężnych. Od kilku lat zajmuję się dodatkowo organizowaniem, kierowaniem, nadzorowaniem i rozliczaniem tras konwojowych oraz obsługą systemu CMR. Jako Poczta Polska obsługujemy nie tylko nasze placówki. Współpracujemy także z kilkoma tysiącami klientów zewnętrznych konwojując nie tylko gotówkę, ale także przedmioty wartościowe, dzieła sztuki, muzealia, dokumenty.

Czy Pana praca powiązana jest w jakiś sposób w Pana zainteresowaniami?
Moja pasja to strzelectwo sportowe. Zainteresowałem się nim w czasie szkoły średniej. Już wtedy brałem udział w różnych zawodach. Teraz, wraz z kilkoma kolegami z pracy tworzymy drużynę Poczty Polskiej. Pod jej szyldem startujemy w zawodach strzeleckich, w których biorą udział drużyny z różnych krajów. Wśród nich jest np. Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o puchar Ministra Obrony Narodowej w Rembertowie na poligonach Akademii Sztuki Wojennej czy Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Państw NATO w Poznaniu. W tym roku, w Rembertowie, nasza drużyna zdobyła 3. miejsce w drużynowej konkurencji Karabin MSBS GROT. W konkurencjach Karabin KBK AK i Pistolet bocznego zapłonu zajęliśmy 12. miejsce. W konkurencji Pistolet VIS 100 miejsce 14. Biorąc pod uwagę fakt, że w zawodach bierze udział kilkaset osób, jesteśmy dumni z naszych wyników.

Czy Poczta Polska to dobry pracodawca dla osób z takimi kompetencjami jakie Pan posiada?
Moim zdaniem tak. Mam poczucie, że mogę się tutaj realizować, choćby uczestnicząc z wieku ciekawych szkoleniach oraz mam stabilną pracę, co jest dla mnie dużą wartością, podobnie jak zgrany zespół, w którym pracuję. Poczta Polska wspiera także moją pasję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie