Dążąc do osiągnięcia zysku z działalności, firma restrukturyzuje zatrudnienie i rozwija sieć sklepów firmowych - pod szyldem spółki zależnej PMB Market.
Zachęty dla rolnika
Jak powiedział "Porannemu" prezes firmy spółka zamierza podnieść wielkość skupu do 5 tysięcy sztuk tygodniowo: - Przy obecnych mocach produkcyjnych więcej już się skupować nie da - dodał prezes Rusa.
Żeby zapewnić sobie pewność dostaw PMB planuje także zwiększyć kontraktacje.
- Nawet o 50 procent w stosunku do obecnego poziomu - planuje prezes. - Z kolei ze swojej strony gwarantujemy rolnikom stały odbiór żywca i korzystne ceny pasz, ponieważ mamy ich własna hurtownię.
Handel przez PMB Market
W najbliższym czasie konsumenci pożegnają się ze sklepami firmowymi z napisem PMB . Działalność handlową firmy przejmie znana już na podlaskim rynku spółka zależna PMB Market (95 procent jej udziałów ma OPPM Białystok, a pozostałe 5 procent resztę spółka pracownicza) współpracująca z firmą Leader Price.
Natomiast granice zmian w zatrudnieniu w sprywatyzowanej firmie (1300 osób) określił przyjęty przez nowego właściciela pakiet socjalny - gwarantuje on wszystkim pracownikom pozostanie w firmie.
- Pożegnają się z nią w pierwszym roku naszej działalności tylko te osoby, które odejdą za porozumieniem stron lub maja uprawnienia do świadczeń emerytalnych - wyjaśnia prezes..
Przypomnijmy, że zmiany w firmie mają być możliwe dzięki funduszom wniesionym do niej przez białostocką Bos SA (jedna z największych hurtowni spożywczych w Polsce), która ma większościowy pakiet akcji PMB (55,55 procent).