Pływanie. Suwałki zdobyte przez Batorego

(pt)
Na miejscu drugim – Zuzanna Chancewicz,miejsce trzecie – Olga Rybińska.
Na miejscu drugim – Zuzanna Chancewicz,miejsce trzecie – Olga Rybińska. Fot. Paweł Trochim
Młodzi sokółczanie znowu stanęli na podium

W połowie grudnia w Suwałkach odbyła się kolejna edycja z cyklu Grand Prix Podlasia. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników z takich klubów jak: Olimpijczyk Suwałki, Juvenia Białystok, ATP Augustów, Zihart Augustów, Wodnik Bielsk Podlaski i UKS Batory Sokółka .

Sokółczanie wystawili 14 zawodników, którzy kolejny raz wypadli bardzo dobrze. Zdobyli bowiem 10 medali indywidualnie i jeden w sztafecie.

Po czteromiesięcznej przerwie, spowodowanej złamaniem nadgarstka, do pływania powrócił lider drużyny Michał Uściłko. Niestety, nie pływa jeszcze na swoich koronnych dystansach (grzbietowym i zmiennym). Jednak na 100 m stylem dowolnym, który płynął poza konkurencją, uzyskał najlepszy wynik 0:55:91 sek. Natomiast na dystansie 400 m stylem dowolnym Michał był drugi (uległ tylko zawodnikowi Juvenii Białystok, który jest starszy o dwa lata).

W kategorii najlepszych zawodników Olga Rybińska z rocznika 1996 uplasowała się na trzecim miejscu. Po raz pierwszy sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce (na 15 zespołów). Sztafeta płynęła w składzie: Michał Uściłko, Zuzanna Chancewicz, Piotr Olechnno, Zuzanna Akimowicz.