Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pływalnia sportowa w Białymstoku wznawia działalność. Obowiązują nowe zasady

Adam Muśko
Adam Muśko
Pływalnia sportowa BOSiR w Białymstoku
Pływalnia sportowa BOSiR w Białymstoku
Po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa obiekt pływacki przy ul. Włókienniczej 4 znów otwiera się na miłośników aktywności w wodzie. Jednorazowo będą mogły tu przebywać 52 osoby.

Utrzymywanie odstępu od innych osób, dezynfekcja dłoni, noszenie maseczki przed przebraniem się i zmniejszona liczba osób, które jednorazowo mogą skorzystać z danego urządzenia lub niecki basenowej – takie zasady będą obowiązywały na Pływalni Sportowej, którą zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obiekt wznawia działalność w środę, 17 czerwca. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi jednorazowo może tu przebywać połowa dotychczasowej liczby klientów, czyli 52 osoby (w basenie sportowym i Strefie Wypoczynku – łącznie do 30 osób oraz w Strefie Relaksu – do 22 osób).

W całym obiekcie obowiązuje zachowanie 2 metrów odległości od innych (nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących). Dystans należy zachować w kolejkach, w holu głównym, w przebieralniach, przy natryskach, a także podczas pływania i korzystania z atrakcji. Wewnątrz budynku, aż do wizyty w przebieralni, obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

Przed wejściem na obiekt trzeba zdezynfekować dłonie. Płyn dostępny jest tuż za głównym wejściem. Bezpośrednio przed szatnią i kasą może przebywać jedna osoba. Zalecamy korzystanie z płatności zbliżeniowych. Zdezynfekować dłonie można także po zakupieniu biletu wstępu oraz opuszczając obiekt.

Większość urządzeń i pomieszczenia przy głównej niecce basenowej oraz w Strefie Relaksu jest dostępnych, ale z ograniczeniami i zgodnie obowiązującymi regulaminami. W niecce basenu sportowego na jednym torze mogą przebywać maksymalnie cztery osoby. Zmniejszyła się także liczba osób, które mogą korzystać z saun – przed wejściem do każdej znajduje się dokładna informacja. Dla publiczności niedostępna jest też widownia.

Standardem dla każdego użytkownika obiektu powinno być umycie całego ciała przed wejściem do wody, a w saunach rozkładanie ręcznika pod całą powierzchnią ciała, która styka się z ławą (także pod stopami).

Pływalnia Sportowa w czerwcu będzie czynna przez siedem dni w tygodniu w godz. 6:00-22:00, przy czym z basenu sportowego można korzystać w poniedziałki i czwartki w godz. 7:00-21:30 w pozostałe dni w godz. 6:15-21:30. Strefa Relaksu czynna jest codziennie w godz. 7:00-21:30. Brodzik szkoleniowy jest nieczynny.

Pływalnia Sportowa to nie tylko basen pływacki o długości 25 m i głębokości od 1,1 m do 3,8 m. Na wysokości 2,5 metra znajduje się trampolina. Korzystać z niej można w soboty w godz. 20:30-21:30 lub po indywidualnych ustaleniach z ratownikiem. Znajdziemy tu także zjeżdżalnię oraz Strefę Wypoczynku z jacuzzi, sauną suchą, kabiną z hydromasażem, wiadrem bosmana i leżankami.

Piętro niżej w Strefie Relaksu aktualnie można korzystać z basenu rekreacyjnego z gejzerami i masującymi kaskadami wodnymi, jacuzzi, dwóch brodzików (jeden z parasolem wodnym) oraz sauny suchej i półsuchej.

Zasady korzystania z Pływalni Sportowej podczas epidemii koronawirusa
- Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni przez osoby z objawami infekcji.
- Na terenie obiektu zasłaniamy usta i nos, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni. Ubierając się po kąpieli należy ponownie ją założyć w pomieszczeniu przebieralni.
- Na terenie obiektu zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i kichania.
- Zachowaj 2 metry dystansu między osobami (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących), m.in. w holu głównym, przebieralniach, natryskach, w hali basenowej wraz ze Strefą Wypoczynku oraz w Strefie Relaksu.
- Przed wejściem do holu pływalni zdezynfekuj ręce płynem, znajdującym się tuż za wejściem.
- Pobierz torbę foliową na obuwie, znajdującą się na ladzie przy szatni z odzieżą wierzchnią. Zmień obuwie.
- Ustaw się w kolejce przed szatnią odzieży wierzchniej. Bezpośrednio przed szatnią może znajdować się jedna osoba. Przekaż pracownikowi obuwie w torbie foliowej i ewentualnie odzież wierzchnią. Odbierz pasek otwierający kołowroty i szafki z odzieżą w przebieralniach.
- Z paskiem ustaw się w kolejce przed kasą pływalni. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba. Opłać usługę, najlepiej za pomocą karty zbliżeniowej.
- Przed przejściem przez kołowrót, zdezynfekuj ręce płynem.
- Korzystając z przebieralni i pryszniców, pamiętaj, że należy zachować dystans społeczny.
- Przed wejściem na halę basenową pod prysznicem starannie umyj ciało mydłem. Przejdź na halę basenową, dezynfekując stopy.

Zanim skorzystasz z:
- basenu sportowego, pamiętaj, że na jednym torze mogą pływać maksymalnie 4 osoby,
- sauny suchej, półsuchej lub z podgrzewanych leżanek pamiętaj, że należy siadać lub kłaść się na ręczniku i trzymać na nim stopy; ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się bezpośrednio z powierzchnią siedziska/leżanki.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny