Adam Muśko
Adam Muśko
Zawody iSwim&iRun Series 2020 w Rajgrodzie
Zawody iSwim&iRun Series 2020 w Rajgrodzie MMPstudio
Na plaży miejskiej w Rajgrodzie zostały przeprowadzone zawody sportowe z cyklu iSwim&iRun Series 2020.

W ramach imprezy rozegrano maratony pływackie na dystansach 5000 i 1500 m, wyścigi w konkurencji swim&run oraz swim&run – Mistrzostwa Podlasia Służb Mundurowych.

W maratonach rywalizowali zawodnicy z całej Polski. Jako pierwszy dystans 5000 m pokonał Mieszko Palmi-Kukiełko z czasem 1:03,51 godz. Natomiast wśród kobiet na tym dystansie wygrała Angelika Wikieł z czasem 1:11,23 godz. Również zacięta rywalizacja stoczyła się na dystansie 1500 m którą po pasjonującej walce wygrał Paweł Pulwin z czasem 21,28 min. przed Karoliną Szyszko (21,30 min.)

Nie zabrakło również odważnych zawodników do udziału w konkurencji swimrun, która polega na pokonaniu trasy naprzemiennie płynąc w wodach otwartych oraz biegiem w terenie. Najszybszą na tym dystansie okazała się Ewa Markowska, a wśród panów Tomasz Chojnowski. W tej samej konkurencji, ale w parach, najwyższe podium zajęła Sylwia Stefanowska z Adamem Hermanowiczem.

Najwięcej emocji wzbudził wyścig swimrun rozgrywany przez służby mundurowe. Wśród mundurowych z naszego regionu bezkonkurencyjni byli żołnierze 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w składzie: Paweł Bańkowski /Michał Prokopczyk. Warto dodać, że swoje drużyny wystawiła również: 1 Podlaska Brygada Obrany Terytorialnej, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Policji w Łomży, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie i Państwowa Straż Pożarna z Grajewa.

Przed głównymi konkurencjami swoje umiejętności pływackie zaprezentowali najmłodsi w konkurencjach swim KIDS na 50 i 150 m.

Po zakończonej rywalizacji dzieci mogły odpocząć w na dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanym zamku zaś trochę starsi mogli podziwiać sprzęt wojskowy wystawiony przez 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy.