Plusliga. Wygrana Ślepska Malow Suwałki i coraz pewniejsza pozycja w ósemce

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 u siebie z Cuprum Lubin. To drugie zwycięstwo w tym sezonie suwalczan z tym rywalem.

Miejsca w tabeli wskazywały, że zdecydowanym faworytem meczu będzie zespół z Suwałk, ale kibiców tego klubu mogła niepokoić ostatnia porażka 0:3 z Aluronem Zawiercie. Ale tym razem podopieczni Andrzeja Kowala nie zawiedli, chociaż musieli sobie radzić bez kontuzjowanego środkowego Cezarego Sapińskiego. Z powodzeniem zastąpił go były zawodnik Cuprum, który od tego sezonu jest w Ślepsku Malow Mateusz Sacharewicz.

W pierwszym secie gospodarze szybko uzyskali kilka punktów przewagi. Często punktował Bartłomiej Bołądź, skuteczny był Thomas Rousseaux, a w obronie dobrymi akcjami popisywał się libero Mateusz Czunkiewicz. Suwalczanie kontrolując przebieg wydarzeń wygrali do 22.

Niestety sytuacja spod kontroli wymknęła się w drugim secie. Po asie serwisowym Miguela Tavaresa Rodriguesa i bloku Szymona Jakubiszaka na Marcinie Waliński goście wygrywali 9:6. Ślepsk Malow miał problemy w ataku, a rywale raczej się nie mylili. Zespół Cuprum wygrał do 23 i doprowadził do remisu w meczu.

W trzecim secie błysnął rozgrywający Ślepska Malow Josh Tuaniga. Przy stanie 12:12 najpierw punkt zdobył kiwką, potem przepchnął rywala przy siatce i w końcu posłał asa serwisowego (15:12). W końcówce seta dobrymi zagrywkami popisał się jeszcze Patryk Szwaradzki i gospodarze wygrali do 21.

W czwartym secie od stanu 10:10 Ślepsk Malow zdobył pięć punktów z rzędu i to dla rywali już była strata nie do odrobienia. Ślepsk Malow wygrał do 18 i cały mecz 3:1.

Kolejnym rywalem Biało-Niebieskich będzie MKS Będzin. Ten mecz 6 stycznia w Suwałkach.

Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)