PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki z kompletem punktów w meczu z lwowskimi Nietoperzami

Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki zgarnął komplet punktów w meczu z ukraińskim zespołem Barkom Każany Lwów wygrywając 3:0 w setach.

Do Krakowa wybrała się w miniony weekend drużyna siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. W hali Hutnika podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zagrali z ukraińskim zespołem Barkom Każany Lwów.

To pierwsza taka sytuacja, by w PlusLidze występował zespół zagraniczny. Drużyna mecze miała rozgrywać we Lwowie, ale po agresji Rosji na Ukrainę klub musiał poszukać sobie lokalizacji w Polsce. Wybór padł na Kraków.

Zespół ukraińskich „Nietoperzy” jeszcze w PlusLidze nie wygrał spotkania, ale dwukrotnie już zapunktował.

Drużyna z Lwowa bardzo dobrze rozpoczęła niedzielny mecz. Przy stanie 10:6 trener Ślepska Dominik Kwapisiewicz poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Zespół z Lwowa był jednak wciąż w natarciu i po 24 minutach gry zamknął seta wygrywając 25:20.

W drugiej partii trener Kwapisiewicz także szybko wziął czas, gdy jego zespół przegrywał 2:7. Jednak tym razem jego podopieczni ostro zabrali się za pracę i wyrównali na 12:12, by w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść 25:22.
W trzecim i czwartym secie wyraźna przewaga była już po stronie Ślepska Malow Suwąłki. Suwalczanie w trzeciej partii objęli prowadzenie 8:5, 12:8, 17:11, 19:12. Duża w tym zasługa atakom Pawła Halaby i Andreasa Takvama. Po 26 minutach Śłepsk Malow wygrał 25:28 i objął prowadzenie 2:1 w setach.

Kolejny set był już ostatnim i najkrótszym. Trwał bowiem 22 minuty. Ślepsk Malow wyszedł od razu na prowadzenie 6:4, powiększając do ośmiu punktów 22:14 i wygrywając 25:16.

Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 22:25, 18:25, 16:25).
Barkom Kałuży: Yenipazar, Firkal, Szczurow, Tupczij, Kvalen, Smoliar, Kanajew (libero) oraz Mażenko, Szewczenko, Hołowen, Żukow (libero)
Ślepsk Malow: Takvam, Sanchez, Kujundzić, Sapiński, Filipiak, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz
MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)