PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki z kolejną przegraną. 0:3 z PGE Skrą Bełchatów

Trener Andrzej Kowal nie ma wesołej miny. Ślepsk przegrał ósmy mecz
Trener Andrzej Kowal nie ma wesołej miny. Ślepsk przegrał ósmy mecz polskapress
Nie było niespodzianki. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali 0:3 na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów.

Faworytem sobotniego spotkania była PGE Skra Bełchatów, ale po ostatnich meczach, w których mimo porażek sami siatkarze z Suwałk mówili o wzrastającej formie, liczyliśmy na bardziej wyrównaną grę. Przełamania niestety nie było i podopieczni trenera Andrzeja Kowala usadowili się na dole tabeli.

W pierwszym secie wśród gospodarzy brylowali w atakach Karol Kłos i Aleksandar Atanasijevic. Siatkarze z Suwałk nie potrafili zaś kończyć swoich akcji. Zawodził Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg czy Piotr Łukasik. Skra wygrała set otwarcia do 22.

W drugim secie już o wiele lepiej prezentował się Bołądź, nie mylił się Cezary Sapiński. Niestety nie wystarczyło na gospodarzy, którzy ponownie pewnie wygrali do 22.

Trzeci set był ostatnim. Już na początku gospodarze uzyskali znacząca przewagę. Siatkarze z Suwałk co prawda doszli Skrę na jeden punkt, ale szybko Skra ponownie przejęła kontrolę nad meczem, wygrywając trzeci raz do 22 w secie.

PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)
PGE Skra: Kłos, Kooy, Ebadipour, Atanasijević, Łomacz, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Schulz;
Ślepsk Malow: Łukasik, Bołądź, Takvam, Buchowski, sapiński, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Radzewicz, Klinkenberg, Filipowicz (libero).
MVP: Aleksandar Atanasijević (PGE Skra)