Ślepsk Malow Suwałki pokonał w Bełchatowie Skrę 3:0
Ślepsk Malow Suwałki pokonał w Bełchatowie Skrę 3:0 facebook/Ślepsk Malow Suwałki
W Bełchatowie siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali kapitalny mecz i pokonali w PlusLidze dziewięciokrotnego mistrza Polski drużynę PGE Skra Bełchatów 3:0. To historyczny wynik Ślepska Malow Suwałki prowadzonego przez trenera Dominika Kwapisiewicza. W Bełchatowie Ślepsk Malow Suwałki jeszcze nigdy nie pokonał Skrę. MVP meczu PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki został Bartosz Filipiak.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali wspaniały mecz i pokonali utytułowany zespół PGE Skra Bełchatów 3:0 i to na terenie rywala. Fakt, że siatkarze z Bełchatowa przeżywają kryzys formy i porażka z suwalskim zespołem była już czwartą z rzędu, ale wcale to nie umniejsza zwycięstwa podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza. Skra jest zawsze bardzo trudnym rywalem, a jej składzie występuje wielu doskonałych siatkarzy, na czele z reprezentantami kraju.

I set PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki

Po wyrównanym początku Skra Bełchatów uzyskała przewagę i w pierwszym secie prowadziła już 12:8. Ślepsk Malow bardzo szybko jednak doprowadził do remisu 16:16 i w końcówce doskonałe zagrania Andreasa Takvama oraz Pawła Halaby spowodowały, że set otwarcia stał się łupem podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza 25:20. Wygrana w tym secie był w pełni zasłużona.

II set PGE Skra Bełchatów - Śłepsk Malow Suwałki

W drugim secie gospodarze także uzyskali przewagę kilku punktów, którą utrzymali do końcowego fragmentu gry. Skra wygrywała 20:17. Jednak kolejne sześć piłek wygrał Ślepsk Malow Suwałki. Fantastycznie spisywał się na linii serwisowej Bartosz Filipak o suwalczanie wygrali 25:23.

III set PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki

W trzecim secie suwalczanie nie musieli już gonić rywala, bo sami uzyskali przewagę. Gospodarze niwelowali ja, ale w końcówce Ślepsk Malow Suwałki nie pozwolił już rywalom na wiele. Andreas Takvam sprytnym asem zakończył mecz 25:21.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy na trudnym terenie w Bełchatowie - powiedział klubowym mediom siatkarz Ślepska Malow Suwałki Paweł Haleba.

Mamy swój styl, mamy go już wypracowanego. Super jest na boisku, panuje mega atmosfera, walczymy o każdą piłkę. Widać to było dzisiaj. W drugim secie odwracamy wynik, gdy Skra uciekła nam na kilka punktów. Bartek Filipiak robi kapitalną robotę, ale nie tylko on, dziś wszyscy zagraliśmy kapitalnie - mówi Paweł Halaba.

PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
PGE Skra: Łomacz, Lanza, Vasina, Bieniek, Kłos, Atanasijević, Piechocki (libero) oraz Musiał, Kooy, Rybicki
Ślepsk Malow: Kujundzić, Sapiński, Filipiak, Halaba, Takvam, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta
MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)