PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki ma kłopot. Kolejny mecz i kolejna porażka

Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3
Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3 Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie przerwali serii meczów bez zwycięstwa. Na własnym parkiecie nie sprostali drużynie Projektu Warszawa przegrywając 1:3.

Projekt Warszawa był faworytem spotkania w Suwałkach. Jednak nie raz już podopieczni trenera Andrzeja Kowala pokazywali, że są w stanie grać jak równy z równym i zwyciężać w spotkaniach z klasowymi drużynami. Tym bardziej, że walczyli przed własną publicznością.

I potwierdzali temu w początkowej fazie meczu, gdy już w pierwszym secie objęli prowadzenie 9:5, 10:6. Niestety wtedy to goście zaliczyli dwie serie punktowe i wyszli na prowadzenie 17:14, którego nie oddali do końca seta wygrywając do 18.

W drugim secie podopieczni trenera Andrzeja Kowala grali już równo przez cały set. Objęli prowadzenie 8:4. Dobrze atakowali i rozgrywali piłkę po przyjęciu. Często grali też przez środek i efektem było zwycięstwo 25:23 i wyrównanie pojedynku w setach 1:1.

Kolejna partia była bardzo wyrównana, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na kilka punktów. Końcówkę lepiej jednak rozegrali siatkarze trenera Andrei Anastasiego wygrywając 25:22.

W czwartym secie szkoleniowiec Ślepska Malow przeprowadził kilka zmian w skład. Pojawili się Mateusz Laskowski, Kevin Klingenberg, Łukasz Makowski. Gospodarze podjęli walkę odrabiając kilkupunktową stratę, doprowadzając do końcówki. Niestety, w ostatnich akcjach ponownie skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali do 23 i cały mecz 3:1.

- Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Rywale już w tym sezonie pokazali, że mogą wygrywać z najlepszymi. Jeżeli chodzi o nas to na plus należy zaliczyć to, że poprawiliśmy mocno grę w stosunku do naszych ostatnich meczów. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłych spotkaniach. Będziemy mocno pracowali na treningach. W tym sezonie nie pokazaliśmy jeszcze pełnych naszych możliwości - powiedział po spotkaniu przyjmujący Ślepska Malow Adrian Buchowski.

- Drużyna z Suwałk musi się wreszcie przełamać, wygrać z kimś mocniejszym i wtedy odblokuje się i zacznie wygrywać - stwierdził przyjmujący rywali z Warszawy Bartosz Kwolek.

Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25)
Ślepsk Malow Suwałki: Tuniga, Bołądź, Takvam, Łukasik, Buchowski, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Makowski, Rudzewicz, Halaba, Smoliński, Klinkenberg.
Projekt Warszawa: Trinidad, Superlak, Wrona, Kowalczyk, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Gałązka.
MVP: Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa).