PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 Helena Wysocka
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w sobotę na własnym parkiecie z Cerrad Enea Czarni Radom 1:3.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali wyrównany mecz z Cerrad Enea Czarni Radom. Jednak tak jak w poprzednim meczu z Cuprum Lubin przegrywali końcówki setów.

- Nerwy są najgorszym doradcą - mówił po spotkaniu trener Ślepska Malow Andrzej Kowal. - Początki nie były złe w naszym wykonaniu, gorzej było w końcówkach. W serwisie popełniliśmy ogromną liczbę błędów, co wpływało na rytm gry. Radom okazał się lepszy w końcówkach i wygrał zasłużenie. Był to mecz walki i nie mam żadnych pretensji do moich chłopaków. Gramy z jednym rozgrywającym i czekamy na powrót Tuanigi, by wrócić do naszej jakości gry - dodał szkoleniowiec Ślepska Malow.

W pierwszym secie goście z Radomia prowadzili już 21:16. Sygnał do odrabiania strat dał Mateusz Laskowski, który stanął na zagrywce. Ślepsk Malow dogonił Czarnych i set decydował się w grze na przewagi. Po złym ataku Bartłomieja Bołądzia Ślepsk przegrał set otwarcia 26:28.

Druga partia to gra błędów i to z obu stron. Mało było jakości, a obaj trenerzy Ślepska i Czarnych rotowali składem. W końcówce szalę zwycięstwa przechylili gospodarze wygrywając 25:23.

Trzeci set był także wyrównany i jego losy decydowały się, tak jak w pierwszej partii, w grze na przewagi. Niestety, po bloku Ademara Santany zwyciężyli radomianie 29:27.

Na początku czwartego seta gospodarze objęli prowadzenie 6:2, ale zespół przyjezdny mozolnie odrabiał straty, by doprowadzić do remisu. W końcówce znów zimną krew zachowali goście wygrywając 25:23 i cały mecz 3:1.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (26:28, 25:23, 27:29, 23:25)
Ślepsk: Makowski, Bołądź, Buchowski, Halaba, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Ziobrowski, Smoliński
Enea Czarni: Kędzierski, Faryna, Rusin, Berger, Lemański, Warda, Masłowski (libero) oraz Ademar Santana, Gąsior, Firszt, Parkinson, Nowak
MVP: Bartłomiej Lemański