PlusLiga. Ślepsk Malow ma teraz wszystko we własnych rękach

Siatkarze Ślepska Malow są już na ósmym miejscu w tabeli
Siatkarze Ślepska Malow są już na ósmym miejscu w tabeli Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonując w niedzielę MKS Będzin 3:0 awansowali na ósme miejsce gwarantujące udział w play-off. Do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz - ze Stalą Nysa.

Suwalscy siatkarze nie zlekceważyli ostatnią drużynę w tabeli MKS Będzin i wygrali za trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Andrzeja Kowala przesunęli się na ósme miejsce w tabeli - ostatnie gwarantujące udział w play-off. Teraz już tylko wszystko zależy od suwalczan, którzy w ostatnim meczu zagrają ze Stalą Nysa. Ewentualne zwycięstwo 3:0, 3:1 pozwoli im, nie oglądając się na wyniki rywali, na udział w play-off.

Niedzielny mecz dla podopiecznych trenera Andrzeja Kowala rozgrywał się w ich głowach, bo umiejętnościami gospodarze przewyższali o klasę swoich rywali. Suwalczanie wytrzymali presję i zachowali przez trzy sety koncentrację pewnie wygrywając 3:0 w setach.

Pierwszą partię gospodarze wygrali pewnie, chociaż swoją przewagę zdobyli w środkowej jej fazie. Po ataku Tomasa Rousseaux Ślepsk Malow objął trzypunktowe prowadzenie 16:13, które na finiszu powiększył do pięciu oczek 25:20.

W drugim secie nie było łatwo do wyniku 15:16, ale później było już z górki. W końcówce koncert zagrywek zademonstrował Bartłomiej Bołądź. Ślepsk Malow wygrał do 19, a trzeci set zakończył wynikiem 25:17.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:18, 25:17)
Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki.
MKS: Bobrowski, Gawryszewski, Faryna, Santana, Kalembka, Thiago, Gregorowicz (libero) oraz Czyrniański, Ratajczak, Godlewski.
MVP: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk).

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:20), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 25:21, 20:25, 23:25, 11:15), Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 19:25, 25:23 25:21, 11:15), PGE Skra Bełchatów - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (17:25, 25:20, 29:27, 25:19).

1. ZAKSA 25 67 70-21
2. Jastrzębski Węgiel 25 53 64-33
3. Trefl Gdańsk 25 47 55-39
4. Asseco Resovia 25 46 56-41
5. Verva Warszawa 25 45 58-45
6. PGE Skra Bełchatów 25 45 52-39
7. Aluron CMC Warta 25 43 51-40
8. Ślepsk Suwałki 25 33 42-49