PlusLiga siatkarzy: Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:2. Szczęście było blisko

Siatkarze  Ślepksa Malow Suwałki (na niebiesko) po fantastycznym boju przegrali w Gdańsku z Treflem
Siatkarze Ślepksa Malow Suwałki (na niebiesko) po fantastycznym boju przegrali w Gdańsku z Treflem Jakub Steinborn
W ostatnim w 2022 roku meczu Ślepsk Malow Suwałki dostarczył kibicom wielkich emocji. Po pięciosetowej walce Biało-Niebiescy przegrali w Gdańsku z Treflem 2:3. Nasza drużyna zajmuje w tabeli dziesiątej miejsce, ale strata do czołowej ósemki jest minimalna.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przeżywali ostatnio niewielki kryzys formy i to rywale z Trefl byli faworytem. Tymczasem suwalczanie zaczęli imponująco i rozbili w pierwszym secie gospodarzy 25:18. Potem role się odwróciły i to gdańszczanie dyktowali warunki, gładko wygrywając do 17.

W trzecim secie nadal dominowali rywale naszej drużyny, ale tylko do wyniku 12:7. Biało-Niebiescy poderwali się, prowadzeni przez bardzo skutecznych Mirana Kujundzicia (28 punktów w całym meczu) i Bartosza Filipiaka (26) doprowadzili do remisu po 20. Niestety, końcówka należała do Trefla (25:22), w barwach którego brylował były zawodnik Ślepska Malow Suwałki Bartłomiej Bołądź, wybrany MVP spotkania.

- W każdym elemencie się poprawialiśmy z seta na set, Ślepsk cały czas naciskał, czuliśmy to, ale reasumując było to bardzo ważne zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy - mówi Bołądź, który zapisał a swoje konto 21 oczek.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow 3:2. Skończyli mecz blokiem

Na szczęści goście nie załamali się i po twardej walce wygrali kolejną odsłonę 25:23 i doszło do tie-breaka. W nim lepiej spisywali się gdańszczanie, wychodząc na prowadzenie 10:7. Goście zerwali się i szybko był remis 12:12. Pierwsi piłkę meczową mieli gospodarze, wykorzystując ją po skutecznym bloku.

- Pierwszy set nam się super układał. Później ta gra się wyrównała. Końcówka czwartego seta była ekstra. Tie-break tak naprawdę grany był punkt za punkt. Uważam, że najważniejsze jest to, że mamy ten punkt, który będziemy szanować - ocenia trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz.

Większość drużyn PlusLigi rozegra spotkania 18. kolejki jeszcze w tym tygodniu. Ślepsk Malow Suwałki zaprezentuje się kibicom dopiero 3 stycznia, kiedy we własnej hali zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek potyczki o godz. 17.30.

WYNIKI 17. KOLEJKI

• Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 ((18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13).
  • Ślepsk Malow: Kujundzić, Filipiak, Smoliński, Takvam, Halaba, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Buchowski, Żakieta i Rudzewicz.
  • Projekt Warszawa - GKS Katowice 3:0, Asseco Resovia Rzeszów - Barkom Lwów 3:1, Stal Nysa -Cuprum Lubin 3:0, BBTS Bielsko–Biała - PGE Skra Bełchatów 2:3, Warta Zawiercie -Czarni Radom 3:0, LUK Lublin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2, Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1.

1. Asseco Resovia Rzeszów 17 43 46:13
2. Warta Zawiercie 17 43 47:15
3. Jastrzębski Węgiel 17 41 45:15
4. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 34 41:26
5. Trefl Gdańsk 17 29 34:27
6. Stal Nysa 17 29 34:27
7. Indykpol AZS Olsztyn 17 28 35:30
8. PGE Skra Bełchatów 17 27 37:34