PlusLiga Siatkarzy. Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 1:3. Przełamanie na Wybrzeżu!

Suwalczanie poprawili sobie i kibicom humory przed przerwą świąteczno-noworoczną facebook.com/SlepskSuwalki
Po pięciu porażkach z rzędu przełamali się siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy wygrali w Gdańsku z Treflem 3:1. Nasz zespół nie poprawił co prawda przedostatniego miejsca w tabeli PlusLigi, ale na pewno humory sobie i kibicom przed przerwą świąteczno-noworoczną.

Wyżej notowani gdańszczanie byli faworytami starcia ze Ślepskiem, ale goście od początku pokazywali, że się tym nie przejmują i powalczą o zwycięstwo, więc mecz był emocjonujący i zacięty. Kibicom Trefla z bardzo dobrej strony przypomniał się były zawodnik tej drużyny - Paweł Halaba, który zdobył 18 punktów i został wybrany MVP spotkania.

Ale nie tylko on w naszej drużynie spisywał się znakomicie, stąd gospodarze mieli poważne kłopoty. W premierowej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a emocje sięgnęły zenitu w grze na przewagi. Przyjezdni nie wykorzystali czterech setboli, ale przy piątej próbie Andreas Takvam zaserwował asa i Ślepsk wygrał 28:26.

Druga partia to koncert gry siatkarzy trenera Andrzeja Kowala, którzy nie dali Treflowi żadnych szans, wygrywając do 20. Goście zapewnili sobie przynajmniej punkt, ale ekipa z Gdańska nie zamierzała się poddawać i zaczęła odwracać losy potyczki. Kolejną odsłonę wygrała do 20, a w czwartej prowadziła 24:22 i wszystko wskazywało na tie-break.

I wtedy nastąpił decydujący zwrot akcji. Suwalczanie obronili dwa setbole, potem kolejny, a w końcu sami dostali szansę na skończenie seta i meczu i wykorzystali ją za sprawą Bartłomieja Bołądzia. 27:25 i przełamanie złej passy stało się faktem.

W PLusLidze nasi siatkarze mają teraz przerwę do 5 stycznia, bo ich mecz zaplanowanej na 29 grudnia 13. kolejki z GKS-em Katowice został przełożony. Ale to jeszcze nie koniec występów Biało-Niebieskich. We wtorek - 21 grudnia, Ślepsk zagra na wyjeździe w rozgrywkach Pucharu Polski z pierwszoligową Avią Świdnik.

WYNIKI 12. KOLEJKI
Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (26:28, 19:25, 25:20, 25:27).
Ślepsk:
Andreas Takvam (10 punktów), Paweł Halaba (18), Josua Tuaniga (3), Bartłomiej Bołądź (16), Adrian Buchowski (8), Przemysław Smoliński (5), Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Kevin Klinkenberg (3), Cezary Sapiński (2), Mateusz Laskowski (1), Piotr Łukasik (1), Łukasz Makowski i Łukasz Rudzewicz.

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom 3:0, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1, Projekt Warszawa - AZS Olsztyn 3:2, Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:1, Asseco Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie 1:3, LUK Lublin - Stal Nysa (poniedziałek, godz. 20.30).

1. Zaksa Kędzierzyn-Koźle 12 34 36:6
2. Jastrzębski Węgiel 12 32 34:8
3. Projekt Warszawa 12 25 29:19
4. Warta Zawiercie 12 24 28:19
5. Skra Bełchatów 12 24 31:20
6. AZS Olsztyn 12 21 25:19
7. Resovia Rzeszów 12 16 20:22
8. LUK Lublin 11 14 19:24