PlusLiga siatkarzy. Ślepsk Malow - LUK Politechnika Lublin 3:0. Suwalczanie rozprawili się z beniaminkiem.

Siatkarze Ślepska po dwóch kolejkach mają na koncie trzy punkty
Siatkarze Ślepska po dwóch kolejkach mają na koncie trzy punkty faceboook.com/SlepskSuwalki
Efektownie wypadła inauguracja sezonu w hali Suwałki Arena. Zespół Ślepsk Malow nie dał najmniejszych szans LUK Politechnice Lublin, pokonując beniaminka bez straty seta.

- Pokazaliśmy w tym meczu na co naprawdę nas stać, aczkolwiek w tej lidze nie można nikogo lekceważyć i tracić koncentracji nawet na chwilę. Zespół z Lublina czekał na nasze potknięcie i cieszę się, że takiego potknięcia nie było i wygraliśmy za trzy punkty - komentuje w klubowych mediach efektowne zwycięstwo zawodnik Ślepska Adrian Buchowski.

Obie drużyny w premierowej kolejce nie zapunktowały i bardzo zależało im na zwycięstwo. W przypadku lubelskiego beniaminka na marzeniach się skończyło, bo niesieni dopingiem suwalskiej publiczności gospodarze nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń co do tego, kto jest lepszy.

Prowadzeni przez MVP meczu - Bartłomieja Bołądzia suwalczanie jak walec przejechali się po rywalach w dwóch pierwszych setach, a małe problemy pojawiły się tylko w trzecie odsłonie. Lublińska ekipa objęła prowadzenie 9:6, ale szybko nastąpiła seria pięciu oczek z rzędu naszego zespołu i wszystko wróciło do normy. Całe spotkanie skończyło się po 78 minutach.

- Nie pozostaje nam nic innego, jak utrzymać tę formę i dalej ciężko pracować. Jeśli będziemy tak grali, to z każdym możemy powalczyć - podsumowuje Bołądź, kóry zdobył dla triumfatorów 18 punktów.

A kolejne spotkanie suwalczanie rozegrają także we własnej hali. 17 października (niedziela) podejmą Indykpol AZS Olsztyn. Początek potyczki o godz. 20.30.

WYNIKI 2. KOLEJKI
Ślepsk Malow Suwałki – LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:19, 25:16, 25:22).
Ślepsk:
Buchowski, Bołądź, Takvam, Sapiński, Łukasik, Tuaniga, zunkiewicz (libero) oraz Rudzewicz i Smoliński.
Politechnika: Nowakowski, Katić, Pająk, Filipiak, Sobala, Wachnik, Watten (libero) oraz Romać, Gniecki i Włodarczyk.

Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 3:0 (25:18, 25:20, 25:19); Projekt Verva Warszawa - Cuprum Lubin 3:1 (18:25, 25:17, 25:17, 31:29); Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 17:25); GKS Katowice - Resovia Rzeszów 3:0; Trefl Gdańsk - Warta Zawiercie 1:3, Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godz. 17.30)

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6 6:0
2. Jastrzębski Węgiel 2 6 6:1
3. Projekt Verva Warszawa 2 6 6:1
4. Warta Zawiercie 2 6 6:2
5. GKS Katowice 2 5 6:2
6. PGE Skra Bełchatów 1 3 3:1
7. ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 2 3 4:3
8. Asseco Resovia Rzeszów 2 3 3:3