PlusLiga. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozbili GKS Katowice 3:0

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki znów rozpędzają się w PlusLidze
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki znów rozpędzają się w PlusLidze facebook/Ślepsk Malow Suwałki
Rozpędzają się siatkarze Ślepska Malow Suwałki w rozgrywkach PlusLigi. We własnej hali Suwałki Arena podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zwyciężyli niewygodnych dla siebie rywali GKS Katowice 3:0 kontrolując mecz od samego jego początku. Ślepsk Malow Suwałki zajmuje obecnie w tabeli PlusLigi 10. miejsce.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wreszcie przełamali passę złych meczów i porażek na własnym boisku w PlusLidze z GKS Katowice. W niedzielę sięgnęli po okazałe zwycięstwo 3:0 (25:22, 25:20, 25:14) będąc zespołem lepszym od rywali w każdym elemencie gry.

Jedynie pierwszy set był wyrównany. Goście nawet prowadzili w nim 17:15. Po dobrym bloku Cezarego Sapińskiego Ślepsk Malow wyrównał na 19:19 i lepiej grając w końcówce zwycięzył w premierowym secie 25:22.

- Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, chociaż może to nie widać po końcowym wyniku. W pierwszym secie było bardzo równo, a nawet goniliśmy wynik. Bardzo dobrze rozegraliśmy końcówki. Może w pierwszych dwóch setach nie było tak dobrej zagrywki, ale w trzecim poprawiliśmy i miało to kluczowe znaczenie - mówi trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz.

W drugiej partii suwalczanie wyszli na prowadzenie 13:10 i nie pozwolili rywalom na doścignięcie się. Znów suwalczanie doskonale zagrali w końcówce pewnie wygrywając do 20.

Trzeci set to już prawdziwy koncert gospodarzy. Gdy Bartosz Filipiak popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu Ślepsk Malow wygrywał 10:5. Dalej trwały popisy suwalskiego siatkarza, który w ataku był nie do powstrzymania przez katowiczan. Gospodarze powiększali swoją przewagę rozbijając GKS. Gdy było 16:5 trudno było sobie wyobrazić, że podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wypuszczą z rąk wygraną za trzy punkty. Tak też się stało, a wynik ostatniego seta 25:14 mówi sam za siebie.

Mecz Ślepsk Malow - GKS Katowice pod pełną kontrolą

- Rywalizacja z Katowicami to zawsze trudne spotkania. Myślę, że dziś kontrowaliśmy mecz od pierwszego punktu do końca - mówił po spotkaniu siatkarz Ślepska Malow Suwałki Miran Kujundzić. - Mamy za sobą tydzień dobrych treningów i to było widać dziś na parkiecie. Jestem zadowolony z postawy całego zespołu. Było dużo, chyba najwięcej w tym sezonie, kibiców na trybunach. Cieszę się, żę zagraliśmy dobry mecz i mam nadzieję, że byli zadowoleni z naszej gry i rezultatu - zakończył Kujundzić.

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:20, 25:14)
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Halaba, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski, Żakieta
GKS Katowice: Nowosielski, Jarosz, Szymański, Quiroga, Adamczyk, Hain, Mariański (libero) oraz Seganow, Mielczarek, Domagała, Rousseaux
MVP: Bartosz Filipiak