GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:2
GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 facebook/ślepsk malow
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali wyjazdowy mecz PlusLigi z GKS Katowice po pięciosetowej walce 2:3.

Z dotychczasowych pięciu spotkań obu drużyn rozegranych w PlusLidze aż czterokrotnie wygrywali siatkarze GKS Katowice. Tylko raz zwyciężyli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza i to na parkiecie rywali. W piątek byli bliscy pokonania katowiczan po raz drugi.

Bardzo dobrze rozpoczęli mecz siatkarze z Suwałk, którzy szybko objęli pięciopunktowe prowadzenie 6:1. Zespół z Katowic odrabiał straty dzięki dobrym zagrywkom, ale Ślepsk Malow nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa w secie otwarcia wygrywając go 25:23 po ataku wyróżniającego się siatkarza w tym meczu Pawła Halaby.

Kolejny set nie był udany dla suwalczan, którzy nie potrafili skończyć wielu ataków przegrywając wyraźnie 16:25. Do dobrej gry suwalczanie powrócili w secie numer trzy. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza uzyskali przewagę kilku punktów, którą utrzymali do końca partii wygrywając 25:20. Gospodarze doprowadzili do tie-breaka wygrywając czwartą partię do 21.

Tie-break fatalnie rozpoczął się do gości z Suwałk. GKS Katowice wyszedł na prowadzenie 4:1 i do końca nie pozwolił zniwelować swojej przewagi wygrywając 15:11 po ataku Marcina Kanii.

- Wiedzieliśmy, że zespół z Katowic jest u siebie groźnym rywalem, dysponującym dobrą zagrywką, co wykorzystał dzisiaj w wygranych setach - mówił po spotkaniu Bartosz Filipiak. - Niedosyt na pewno jest, ale ten punkt może przydać się nam w przyszłości - dodał siatkarz Ślepska Malow.

A kolejny mecz suwalczanie zagrają już we wtorek, 1 listopada. O godz. 16.30 podejmą w Suwałki Arena Cuprum Lubin.

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (23:25, 25:16, 20:25, 25:21, 15:11)
GKS Katowice: Szymański, Jarosz, Kania, Adamczyk, Rousseaux, Seganow, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Quiroga, Domagała, Hain
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Kujundżić, Takvam, Sapiński, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz, Filipowicz (libero)