Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 2:3
Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 facebook/ Ślepsk Malow Suwałki
Po dwóch porażkach z faworyzowanymi zespołami ZAKSY Kędzierzy-Koźle i Jastrzębskiego Węgiel siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:2. Po 12. kolejkach PlusLigi zespół Ślepska Malow Suwałki zajmuje w tabeli wysokie szóste miejsce.

Po 2,5 godzinnej pięciosetowej walce siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali w Derbach Północy drużynę Indykpolu AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20).

Pierwszy set był wyrównany tylko na początku. W jego połowie goście z Suwałk wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, z którą zameldowali się na finiszu seta wygrywając po punkcie Pawła Halaby 25:21. Druga partia to odpowiedź akademików z Olsztyna, którzy wygrywają w takim samym stosunku 25:21.

Następne dwie partie poniedziałkowego spotkania kończącego 12. kolejkę PlusLigi były już bardziej wyrównane, a walka toczyła się punkt za punkt niemal to ich końca. Na finiszu trzeciego seta, po ataku Szymona Jakubiszaka, AZS wyszedł na prowadzenie 23:19, którego nie oddal do końca zwyciężając do 20.

W czwartej partii Cezary Sapiński dwa razy zatrzymał Porębę i Ślepsk wygrywał 19:17. Gospodarze odrobili stratę 22:23, ale decydujące punkty były po stronie Ślepska Malow. Ataki Bartosza Filipiaka i Mirana Kujundzica zapewniły podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza walkę w tie-breaku.

Piąty set rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Przy stanie 4:1 trener Dominik Kwapisiewicz zmuszony został do wzięcia przerwy na żądanie. Ślepsk Malow doprowadził do wyrównania, wyszedł na prowadzenie i był już bardzo bliski zwycięstwa w całym meczu, gdy Bartosz Filipiak zdobył punkt dający piłkę meczową (14:12). Akademicy wyszli z opałów i doprowadzili do walki na przewagi. Mieli także swoją szansę na zakończenie meczu. Jednak to suwalczanie cieszyli się z wygranej, gdy Filipiak zatrzymał Bartłomieja Lipińskiego.

- To był bardzo wyrównany mecz. AZS Olsztyn grał świetne zawody. Cieszymy się, że cały czas nie zwalniamy i cały czas pokazujemy dobrą siatkówkę, walczymy zawsze do końca, nie załamujemy się po przegranych setach. Najbardziej cieszy tie-break. Gdy przegrywa się w tie-breaku minus 3 to bardzo ciężko dogonić rywala. Przy takim wyniku my zrobiliśmy to i chwała dla całego zespołu - mówi Paweł Halaba, siatkarz Ślepska Malow Suwałki

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20).
Indykpol AZS: Andringa, Averill, Butryn, Lipiński, Poręba, Tuaniga, Hawryluk (libero) oraz Jakubiszak, Król, Jankiewicz.
Ślepsk Malow: Sapiński, Sanchez, Kujundzić, Takvam, Filipiak, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski, Smoliński
MVP: Matias Sanchez (Ślepsk).