Plisy okienne – nowoczesna dekoracja okien

Artykuł sponsorowany Rolety Polska

Okno to jedna z najciekawszych przestrzeni dekoracyjnych w domu. Istnieje bardzo wiele sposobów stylizacji okna: firany, zasłony, rolety, żaluzje i bardzo ciekawe plisy. Dekorację okien można dopasować do każdego przeszklenia, niezależnie od wielkości i stylu urządzania wnętrz. Zwolennicy stylu klasycznego stawiają na tradycję: zasłony i firany, gdzie wybór kolorów, wzorów i dodatków jest ogromny. Osoby urządzające mieszkania w którymś ze stylów nowoczesnych coraz częściej wybierają żaluzje, rolety lub plisy.

Plisy – aranżacja okna w nowoczesnym stylu

Plisy na wymiar to idealne rozwiązanie dla osób, którym znudziły się firany i zasłony lub uważają, że karnisze nie pasują do nowego stylu w pomieszczeniu. Przestrzeń okienna to kluczowy element wystroju wnętrza. W nowoczesnym, ekologicznym budownictwie okna są duże i mają za zadanie utrzymywać ciepło w pomieszczeniach. Ich rozmiary sprawiają, że muszą być ujęte jako element spójnej aranżacji wnętrza. Szczególnie polecane do dekoracji takich okien są plisy okienne na wymiar roletypolska.pl/oslony-wewnetrzne/plisy-rolety-plisowane. Są estetyczne i funkcjonalne.

Cechy plis okiennych

Plisy okienne są nie tylko ładne i modne. Ich wyjątkowość polega na tym, że osłonę można umieścić w dowolnej części okna – przesunąć na samą górę lub dół, zakryć tylko środkową część lub całe okno. W ten sposób wnętrze zyskuje uniwersalną ochronę przed słońcem – pozycję żaluzji można dopasować do kąta padania światła poprzez przesuwanie jej dowolnie po całej powierzchni szyby. Dostępne są w wielu rodzajach tkanin i kolorach - od transparentnych po całkowicie zaciemniające. Osłonę można dopasować do funkcji pomieszczenia – w sypialni lepiej sprawdzają się plisy na wymiar w ciemniejszych kolorach lub zaciemniające. Można wtedy swobodnie wypocząć, nawet jeżeli z ulicy dociera światło latarni. W kuchni lub pokoju dziennym sprawdzą się tkaniny jaśniejsze. Rozpraszają światło, nie zaciemnią pomieszczenia. Przestrzeń jest pełna naturalnego światła i nie dochodzi do nagrzania wnętrza. Właściciele okien o nietypowych kształtach nie muszą martwić się o to, czy uda im się kupić odpowiednią plisę. W sprzedaży są dostępne plisy przeznaczone do okien o niestandardowych kształtach: owalnych, łuków, trapezowych. Plisy okienne to świetna osłona na okna dachowe i do ogrodów zimowych. Duże okna w budynkach firmowych także można udekorować plisami. Oferta rozmiarów tych osłon jest zróżnicowana, więc każdy, kto planuje ich złożenie znajdzie rozmiar odpowiedni do swojego okna.

Bezpieczna osłona do pokoju dziecięcego

W pokojach dziecięcych cały czas królują zasłony i firany. Jest to podyktowane głównie bezpieczeństwem – mocowanie tych elementów znajduje się poza zasięgiem rąk małych dzieci. Plisy okienne na wymiar można montować w pokojach dziecięcych bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny. Nie posiadają elementów takich jak łańcuszek koralikowy, czy sznurek. Żaluzje plisowane obsługuje się ręcznie, przesuwając listwy i ustawiając materiał rolety w wybranym miejscu szyby okiennej. Do wyboru jest także mechanizm elektryczny sterujący żaluzją, co zapewnia bezpieczne ustawianie plisy. Nie musimy zasłaniać całego okna, dzięki temu dziecko nie będzie bało się ciemności. Korzystne jest ustawienie plisy okiennej w zależności od potrzeb w danym momencie. Jest to ważne w czasie upałów, ponieważ zapewnia komfort zabawy lub nauki dla młodego człowieka. Słońce nie razi dziecka w oczy.

Zaskakujące połączenie – plisy z firankami

Nie wszyscy, którzy decydują się na plisy z powodu ochrony przed słońcem, chcą rezygnować z firanek. Zdaniem projektantów wnętrz połączenie firanek z plisami okiennymi na wymiar roletypolska.pl/nasze-realizacje to interesujący i odważny pomysł. Lekkie firanki mogą tworzyć z plisą spójną całość. To sposób na stworzenie hybrydy stylów – nowoczesnego z klasycznym. Im więcej inwencji twórczej domowników w urządzaniu wnętrz, tym jest ono przytulniejsze i lepiej odpowiada ich potrzebom. Najważniejsze to czuć się dobrze w swoim domu. Modne trendy aranżacyjne dopuszczają łączenie różnych stylów lub nietypowych elementów.

Mycie plisy

Okno i osłonę okienną trzeba regularnie czyścić. Pranie firan i wieszanie ich bywa kłopotliwe. Utrzymanie w czystości plisy okiennej na wymiar jest łatwiejsze – wystarczy ściągnąć plisę, umyć pod prysznicem i zamontować ponownie. Zużywa się mniej wody i detergentów niż w praniu firan w pralce. Plisa jest odporna na wodę – nie zniszczy się pod wpływem wody. Można ją założyć nawet do pomieszczeń wilgotnych np.: kuchni, czy łazienki.

Największą zaletą żaluzji plisowanych jest możliwość ustawienia ich według aktualnych potrzeb- na środku okna, na górze, na dole. Plisy są wyposażone w niezawodny mechanizm samohamujący, który uniemożliwia zsuwanie się plisy z miejsca, na którym została umocowana. Plisy okienne na wymiar znakomicie chronią dom przed przegrzaniem, dlatego polecane są osobom, które nie lubią upałów i źle czują się, kiedy słońce za mocno praży. Aby je zamontować, nie ma konieczności wiercenia i robienia bałaganu.

Dodaj ogłoszenie