Plaża Open 2018. Początek na Śląsku, koniec na Dojlidach

(kw)
Magdalena Saad (z prawej) udanie rozpoczęła cykl Plaża Open
Magdalena Saad (z prawej) udanie rozpoczęła cykl Plaża Open Wojciech Wojtkielewicz
W Dąbrowie Górniczej rozegrano pierwszy turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Plaża Open 2018. Finał cyklu nastąpi w dniach 27-29 lipca w Białymstoku.

Na Plaża Open 2018 składa się pięć turniejów. Po Dąbrowie Górniczej siatkarze plażowi spotkają się kolejno: w Rybniku (6-8 lipca), Łodzi (11-13 lipca), Zamościu (20-22 lipca) i wielkim finale na dojlidzkiej plaży w Białymstoku.

W Dąbrowie Górniczej wśród pań znakomicie spisała się Magdalena Saad, doskonale znana podlaskim kibicom z występów w siatkówce halowej w barwach AZS Białystok. Saad znakomicie radzi sobie na plaży i jej sukces na otwarcie cyklu Plaża Open 2018 nie jest zaskoczeniem. W ubiegłorocznym finale, który także odbył się na Dojlidach, 33-letnia zawodniczka zajęła drugie miejsce, grając w parze z Izabelą Błasiak. Teraz rozpoczęła z przytupem, mając za partnerkę Agatę Wawrzyńczyk. W finale triumfatorkom rady nie dały Aleksandra Wachowicz i Kinga Legieta, przegrywając po zaciętej walce 1:2 (15:21, 22:20, 13:15).

– Wygrałyśmy doświadczeniem. Mam za sobą wiele lat na piasku, a do tego świetnie dogaduję się z moją partnerką Agatą. Dlatego w nerwowych końcówkach potrafimy wygrywać – oceniła cytowana przez oficjalną stronę cyklu Saad, która została MVP zawodów.

Równie emocjonujący i zacięty był finał turnieju męskiego, w którym duet Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak pokonał parę Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz 2:1 (21:17, 19:21, 15:7).