MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Platforma Autism PL-LT to baza wiedzy dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

(mw)
Nowoczesna platforma Autism PL-LT ma pomóc w wyszukiwani informacji dotyczących spektrum autyzmu w naszym regionie
Nowoczesna platforma Autism PL-LT ma pomóc w wyszukiwani informacji dotyczących spektrum autyzmu w naszym regionie KTA Oddział w Białymstoku
Cykl szkoleń i webinariów na temat autyzmu dla rodziców, terapeutów, nauczycieli i przedstawicieli służby zdrowia. A także stworzenie nowoczesnej platformy internetowej, na której zgromadzone zostały najważniejsze kwestie dotyczące autyzmu. To najważniejsze efekty międzynarodowego projektu, który wspólnie realizuje białostocki oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Politechnika Białostocka oraz Kaunas Pranas Daunys Center of Education.

Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu, zaburzenia współistniejące ze spektrum autyzmu z uwzględnieniem farmakologii, strategie rozwiązywania problemów związanych z seksualnością osób ze spektrum autyzmu - to tylko niektóre tematy wykładów i szkoleń skierowanych do rodziców, terapeutów i nauczycieli dzieci i osób ze spektrum autyzmu.

Kampania Autyzm V.I.P., czyli Wiem i Pomagam ruszyła (wideo)

Projekt, który razem tworzą białostocki oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Politechnika Białostocka oraz Kaunas Pranas Daunys Center of Education, a dzięki któremu takie szkolenia się odbywają, niedługo będzie podsumowywany. Głównym celem projektu jest zwiększenie współpracy transgranicznej między instytucjami w zakresie rozwijania bardziej zintegrowanej i lepszej jakości usług publicznych dedykowanych osobom z autyzmem i ich rodzinom. Ważna jest tu wymiana wiedzy i dobrych praktyk między organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem.

Jednym z najważniejszych rezultatów projektu jest stworzenie i opracowanie nowej platformy Autism PL-LT z serwisem diagnostycznym, przeglądem szkół dla dzieci autystycznych, programami terapeutycznymi, serwisem rodzinnym, usługami bibliotecznymi i informacyjnymi. To niezwykle ważna baza danych dla osób, które poszukują informacji związanych z autyzmem w naszym regionie. Adres serwisu to: interreg-autism.pb.edu.pl

Autyzm. Nowy ośrodek w Białymstoku czeka na pomoc

W sobotę 12 stycznia odbędzie się szkolenia dotyczące nowoczesnych technologii w terapii autyzmu i w pracy dydaktyczno-terapeutycznej z dziećmi z ASD. Szkolenie obędzie w siedzibie KTA przy ul. Pułaskiego 96 w Białymstoku. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kta.bialystok.pl lub na fanpejdżu KTA na facebooku.

Zaś w sobotę 19 stycznia w ramach projektu odbędzie się konferencja naukowa dotycząca innowacyjnych metod terapii autyzmu z zastosowaniem nowych technologii.

Wartość całego projektu to ponad 45, 3 tys. euro, z czego unijne dofinansowanie wyniosło ponad 38,5 tys. euro. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny