Planeta Singli 3. Bogusław Linda ratuje film. Wesele 2019...

  Planeta Singli 3. Bogusław Linda ratuje film. Wesele 2019 (zdjęcia, wideo)

  Zdjęcie autora materiału

  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  „Planeta Singli 3” wprowadza na scenę nowego bohatera. To Bogusław Linda – taki sam jak zawsze, ale jedyny żywy aktor w filmie.
  Planeta Singli 3 - kadr z filmu
  1/16
  przejdź do galerii

  Planeta Singli 3 - kadr z filmu ©Maciej Zdunowski/Gigant Films Poprzednie Następne

  Pierwsza „Planeta Singli” była nieoczekiwanym przebojem. Internet, celebryci, telewizja, naturalna Agnieszka Więdłocha i czarujący Maciej Stuhr. Słabsza „Planeta Singli 2” była zapowiedzią najpiękniejszego finału miłości – ślubu. Przygotowania do ślubu w wiejskim anturażu, wesele i opowieść o powinnościach dzieci wobec rodziców i rodziców wobec dzieci przeplatają się w, za przeproszeniem, niestrawnym koglu moglu.
  Choć to dwie odrębne produkcje, może ze względu na główne miejsce akcji trudno nie porównywać filmu „Kogel Mogel 3” z „Planetą Singli 3”. Niestety, zdaje się, że producenci trzeciej „Planety” postanowili spuścić z tonu.

  Żenujący jest już sam początek. Tomek i Ania jadą do rodziny gwiazdora telewizyjnego. Po drodze, wreszcie zakochani i wpatrzeni w siebie, muszą odgrywać żenujący żart o zamianie prezentu w loda. Zatem, to co Tomek ofiaruje mamie po przyjeździe do domu rodzinnego, będzie równie niesmaczną kontynuacją koszarowego dowcipu. I myślicie, że to koniec? Ależ skąd – prezent trafi do psiego pyska i zaręczam,jak w sztuce Czechowa, jeszcze w tym filmie „wypali”. Uff.

  Scenarzyści – Sam Akina i Jules Jones, tym razem do komedii wprowadzają wątek rozliczenia z przeszłością. Czy Borys Szyc – ekranowy brat Macieja Stuhra, który musiał zostać na gospodarce, zamiast zostać piłkarzem sławnym jak Lewandowski da w mordę temu, który uciekł do miasta? Skoro będzie wesele, łatwo się domyślić, że kumulowane napięcia znajdą ujście. Ależ kudy im do mistrzowskiego rynsztoku z „Wesela” Wojtka Smarzowskiego?

  Po żartach z seksu, do których scenarzyści powrócą, nadchodzi czas kpin ze spowiedzi. Tu będzie klasyczna komedia omyłek i stonowana rola Tomasza Karolaka. Niestety, wraz z pojawieniem się Bogusława Lindy, ekran wzbogaci jeszcze jedna drugoplanowa postać, która stanie się przyczyną udziału Karolaka w żenującej scenie, z utratą spodni włącznie. Wyżyny humoru, które owa drugoplanowa postać zakończy sentencją „K..wa, nareszcie”. I rzeczywiście chce się tak powiedzieć, wychodząc z seansu.

  Ale zanim zaczną trzaskać fotele, trzeba jeszcze przeżyć porównanie wiejskiego życia z miejskim, co prawda bez internetu, ale za to z narkotykami lepszymi niż w metropolii. I tu „Kogel Mogel 3” kłania się w swojej najgorszej wersji. Szczęściem „Planeta Singli 3” aż tak narkotyków nie gloryfikuje. Aktorzy, nie wyłączając Marii Pakulnis, po prostu nie mają nic do zagrania. O, przepraszam – w jednym z „wiejskich” dowcipów muszą zmierzyć się z krową. Kiedy na ekranie pojawia się Bogusław Linda, robi wrażenie po prostu gwiazdy z innego wymiaru. Choć jest postacią negatywną, by nie rzec żałosną, a w grze wykorzystuje patenty znane z wcześniejszych filmów, tak zakodowała się w naszej pop kulturze, że moim przynajmniej zdaniem, kradnie film pozostałym aktorom.

  Teoretycznie „Planeta Singli 3”, jak na komedię romantyczną przystało powinna na przemian wzruszać i śmieszyć, a wzbudza raczej politowanie poziomem dowcipów. Najwięcej wzruszenia wywołuje wykorzystanie w ścieżce dźwiękowej mega przebojowej piosenki Thin Lizzy „Boys Are Back in Town”, tyle, że w grupie wiekowej 50+. Oglądać wyłącznie na własną odpowiedzialność.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii