PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0. Fatalny początek trenera Iwajło Petewa

(mark)
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok Anatol Chomicz
Ruszyła ekstraklasa. Dzisiaj po zimowej przerwie do gry weszli piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy zagrali w Krakowie z Wisłą Kraków. W roli szkoleniowca Jagiellonii Białystok zadebiutował bułgarski trener Iwajło Petewa. I był to smutny debiut. Jagiellonia przegrała 0:3.

90 + 3 min.: Koniec. Smutny początek stulecia Jagiellonii.

90 min.: Sędzia dolicza trzy minuty.

87 min.: Aleksander Buksa technicznym strzałem po raz trzeci pokonuje Iliewa. Jaga na kolanach.

83 min.: Za Bidę wchodzi Mystkowski.

81 min.: Zmiana w Wiśle. Za Savicevica wchodzi Michał Mak.

77 min.: Zmiana w Jadze. Za Camarę wchodzi Aleksander Stawiarz.

71 min.: Zmiana w Wiśle. Za Turgemana wchodzi Buksa.

66 min.: Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Prikryl, wchodzi Kostal.

65 min.: Imaz, piękny strzał techniczny, ale w słupek, w kolejnej akcji Pospisil w bardzo dobrej sytuacji strzela... wysoko nad poprzeczkę.

56 min.: Błąd Iliewa, który wychodzi z bramki na linie pola karnego. Tu przeszkadza mu Wójcicki i piłkę dostaje... Kamil Wojtkowski strzela do pustej bramki. 2:0 dla Wisły.

55 min.: Szymonowicz w ostatniej chwili ubiega Turgemana.

51 min.: Akcja Wisły, Burliga, ale świetnie zatrzymuje go Iliew.

50 min.: To była okazja. Camara strzela tuż obok słupka

46 min.: Zmiana w Wiśle. Za kontuzjowanego Heberta wchodzi Rafał Janicki. W Jagiellonii bez zmian.

45 + 1 min.: Koniec I połowy. Wisła prowadzi z Jagiellonią 1:0.

45 min.: Sędzia dolicza jedną minutę.

44 min.: Bałagan pod bramką Wisły, niewykorzystany przez Jagiellonię

40 min. Dwa rzuty rożne dla Jagiellonii. Tym razem Wisła nie wykorzystuje ich.

36 min.: Znów groźnie pod bramką Jagiellonii. Strzela Błaszczykowski, piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Jagi.

28 min.: Raz jeszcze fatalnie wykonany rzut rożny, po którym Wisła przeprowadza kontrę. Turgeman wyprzedza Iliewa i strzela gola. 1:0 dla Wisły.

27 min.: Ładna akcja Jagiellonii. Strzela Imaza, piłka podbita przez jednego z wiślaków i mamy róg.

25 min.: Błąd Szymonowicza, na szczęście bez konsekwencji.

19 min.: Dwie piłki na boisku. Sędzia nie reaguje. Jagiellonia zdezorientowana. Wisła przeprowadza akcję, strzela Sadlok, broni Iliew. Uff.

11 min.: Po rzucie rożnym Jagi Wisła wyprowadza groźna kontrę. Na szczęście lekki strzał Turgemana broni Iliew.

10 min.: W odpowiedzi strzał Imaza, piłka odbija się od nogi Klemenza i wychodzi na róg.

10 min.: Strzał Żukowa, ale zbyt słaby, piłka przechodzi obok prawego słupka bramki Jagiellonii.

6 min.: Błaszczykowski silnie piłkę wstrzela w pole karne, Turgeman na szczęście nie zdążył.

4 min.: Ładna akcja Jagiellonii. Strzela Prikryl, Buchalik wybija piłkę na rzut rożny.

2 min.: Pierwsza interwencja Iliewa. Wychodzi z bramki, trochę niepewnie, ale zażegnuje niebezpieczeństwo.

1 min.: Zaczyna Jagiellonia.

Jagiellonia zagra dzisiaj w czarnych strojach, Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

Z naszych nowych nabytków od pierwszej minuty zagra w bramce Dejan Iliew. Na obronie wystąpi także Dawid Szymonowicz. Na ławce rezerwowych jest obrońca Bogdan Tiru. Nie zagra chory Jakov Puljić.

Start meczu o godz. 20.00. W meczach już rozegranych: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:2, Arka Gdynia - Cracovia 0:1, Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:0, Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:0

WISŁA Kraków - JAGIELLONIA Białystok 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Turgeman 28, 2:0 Wojtkowski 56, 3:0 Buksa 87.
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
WISŁA: Michał Buchalik - Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Hebert (46. Rafał Janicki), Łukasz Burliga - Vulnet Basha, Kamil Wojtkowski, Vukan Savicević (81.Michał Mak), Gieorgij Żukow, Jakub Błaszczykowski - Alon Turgeman (71. Aleksander Buksa).
JAGIELLONIA: Dejan Iliew - Jakub Wójcicki, Zoran Arsenić, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson - Tomas Prikryl (66. Martin Kostal), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Juan Camara (77. Aleksander Stawiarz) - Bartosz Bida (83. Przemysław Mystkowski)