PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Jagiellonia 3:0. Nieudany debiut trenera Iwajło Petewa. Jaga na kolanach w Krakowie

(mark)
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0) Andrzej Banas
Nie był to udany debiut w roli trenera Jagiellonii Białystok bułgarskiego szkoleniowca Iwajło Petewa. Jagiellonia Białystok w pierwszym meczu po zimowej przerwie przegrała z Wisłą Kraków 0:3 (0:1). Nie tak miała wyglądać gra Żółto-Czerwonych na początek obchodów stulecia Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok została rozbita w pierwszym meczu na wiosnę przez Wisłą Kraków. Biała Gwiazda rozbiła Żółto-Czerwonych 3:0 (1:0).
W pierwszej połowie jagiellończycy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Wisły Kraków. Wykonywali więcej od gospodarzy rzutów rożnych, z których to większe zagrożenie stwarzali.... wiślacy. W 11 minucie Żółto-Czerwoni, którzy grali w czarnych strojach mieli kornera, po którym Wisła wyprowadziła groźną kontrę. Na szczęście Alon Turgeman strzelił zbyt lekko i debiutujący w bramce Jagi Dejan Iliew nie miał problemów w złapaniu piłki. W 28 minucie Jagiellonia miała kolejny rzut rożny. I znowu Wisła wyprowadziła kontrę. Jagiellończycy nie zdążyli, piłkę dostał ponownie Turgeman, którym tym razem minął Iliewa, strzelił celnie i było 1:0.
- To my powinniśmy stwarzać zagrożenie po rzutach rożnych. To karygodne co zrobiliśmy! - mówił przed kamerami canal + w przerwie meczu Jakub Wójcicki.
Do przerwy Wisła była konkretniejsza w swoich akcja ofensywnych i stwarzała więcej groźnych akcji. Na szczęście Jagiellonii strzały Białej Gwiazdy były zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza Jagi lub też były niecelne.
Początek drugiej części sobotniego spotkania był nawet obiecujący dla Jagiellonii, która na moment przejęła inicjatywę. Częściej gościła pod bramką Wisły. W 50 minucie Juan Camara strzelił, ale minimalnie się pomylił i piłka o centymetry minęła słupek bramki Wisły. Niestety, inicjatywa Jagi nie trwała długo. Bardziej konkretni w akcjach ofensywnych byli gospodarze. W 56 minucie fatalny błąd popełnił Iliew, który wyszedł do piłki na linię pola karnego , tam jednak przeszkadzał mu z interwencją Wójcicki. Piłka wypadła mu z rąk i trafiła do Kamila Wojtkowskiego, którzy tylko dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki.
W 65 minucie technicznym strzałem popisał się Jesus Imaz, ale piłka trafiła tylko w słupek bramki Wisły. W 87 minucie Biała Gwiazda prowadziła już 3:0, gdy także technicznym, ale bardzo skutecznym strzałem popisał się Aleksander Buksa.
I tak Jagiellonia przegrała 0:3. Czy tak miał wyglądać początek stulecia Jagiellonii w wykonaniu jej piłkarzy?

WISŁA Kraków - JAGIELLONIA Białystok 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Turgeman 28, 2:0 Wojtkowski 56, 3:0 Buksa 87.
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
WISŁA: Michał Buchalik - Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Hebert (46. Rafał Janicki), Łukasz Burliga - Vulnet Basha, Kamil Wojtkowski, Vukan Savicević (81.Michał Mak), Gieorgij Żukow, Jakub Błaszczykowski - Alon Turgeman (71. Aleksander Buksa).
JAGIELLONIA: Dejan Iliew - Jakub Wójcicki, Zoran Arsenić, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson - Tomas Prikryl (66. Martin Kostal), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Juan Camara (77. Aleksander Stawiarz) - Bartosz Bida (83. Przemysław Mystkowski)