PKO Ekstraklasa. Jagiellonia - Stal Mielec. Czas przerwać obsuwanie się w tabeli

Żółto-Czerwoni nie wygrali trzech kolejnych spotkań. Chcą zmienić to w meczu ze Stalą. Łukasz Gdak
Po przerwie reprezentacyjnej i trzech meczach bez zwycięstwa do gry wraca Jagiellonia, która w siódmej serii gier zmierzy się u siebie ze Stalą Mielec.

Po porażkach 1:3 z Górnikiem Zabrze i 1:2 z Cracovią, oraz remisie 1:1 z Wartą Poznań, Podlasianie obsunęli się na ósme miejsce w tabeli, a trzeba przy tym pamiętać, że kilka zespołów ma spotkania zaległe. Trzeba wygrać, a rywal na przełamanie wydaje się być idealny, bo ekipa z Podkarpacia do mocarzy ekstraklasowych nie należy. Trener Jagi Ireneusz Mamrot nie zamierza jednak lekceważyć mieleckiej drużyny.

- To zespół, który jest dobrze ułożony taktycznie, nie boi się grać - mówi szkoleniowiec Żółto-Czerwonych. - Adam Majewski jest trenerem, który nie myśli tylko o tym, by się bronić i przetrwać, ale też żeby jego zespół był kreatywny. Myślę, że przyjadą tu bez żadnych kompleksów i będą walczyli o trzy punkty - dodaje.

Jagiellończycy zamierzają jednak wrócić na zwycięską ścieżkę.

- Naszym celem jest wygranie tego meczu, ale wiadomo, jaka jest nasza liga. Nikt przed spotkaniem nie może sobie dopisywać trzech punktów i każdy występ jest trudny - przekonuje trener Mamrot.

W przerwie reprezentacyjnej Jaga pracowała solidnie, co przydało się szczególnie piłkarzom powracającym po kontuzjach. Niestety, uraz uniemożliwia występ Hiszpanowi Daniemu Quintanie, który nadal nie uczestniczy w zajęciach.

Nie jest za to wykluczony debiut w żółto-czerwonych barwach Michała Żyro, który przyszedł do Jagiellonii z Piasta Gliwice i powinien zwiększyć siłę ognia białostoczan.

Mec z Jagiellonia - Stal rozpocznie się w sobotę - 11 września, o godz. 17.30, na stadionie miejskim w Białymstoku. Transmisja w stacji Canal + Sport.