Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała z Wartą Poznań 3:1. "Jaga" zapewniła sobie wygraną już w pierwszej połowie, w której strzeliła aż 3 gole. W drugiej części meczu jednym trafieniem odpowiedzieli goście. Klub z Białegostoku dopisując sobie trzy punkty właściwie zapewnił sobie utrzymanie. Bilans podopiecznych Adriana Siemieńca to 39 oczek. Warta ma pięć punktów więcej.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 3:1 (3:0)

Przed pierwszym gwizdkiem zastanawiano się jak mecz rozpocznie Warta, która do Białegostoku przyjechała po komplet, dodatkowo podniesiona na duchu po zeszłotygodniowej wygranej nad Legią (1:0). Podopieczni Dawida Szulczka jednak nie wyszli do końca z szatni, bo w ich grze kulało wszystko - od pomysłu na przeprowadzenie ataku do organizacji gry.

Jagiellonia otworzyła wynik w 9. minucie - Bartłomiej Wdowik pobiegł flanką i dograł do Marca Guala, który 14 raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców uciekając tym samym stawce. Drugi gol dla "Jagi" to trafienie samobójcze Dawida Szymonowicza, który podczas próby interwencji pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Na 3:0 strzelił Nene decydując się na techniczny strzał zza linii pola karnego. Podał mu Marc Gual, który do gola dopisał asystę.

- Ta połowa była fatalna. Nie ma co tłumaczyć. Myślę, że gorzej zagrać się nie da - skwitował po przerwie grę swoją i swoich kolegów kapitan Warty Poznań Jakub Kiełb.

W drugiej części meczu obraz niewiele się zmienił. Jagiellonia co prawda zdjęła nogę z gazu, jednak Warta nie mogła się przebić. Dopiero po godzinie gry na zagranie w pole karne zdecydowali się goście, ale obrońcy Jagielloni szybko zażegnali zagrożenie.

W końcówce Warta odżyła. Gola honorowego dla gości strzelił Stefan Savić. Asystował mu Kajetan Szmyt.

Kilka minut wcześniej doszło do groźnego starcia, w efekcie którego dwójka piłkarzy Warty Poznań musiała opuścić murawę. O tym zdarzeniu napisaliśmy w artykule poniżej.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Warta Poznań (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Miłosz Matysik - 3
  • Michał Pazdan - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Tomas Prikryl - 3, (Paweł Olszewski - bez oceny)
  • Nene - 4
  • Michal Sacek - 3, (Camilo Mena - 3)
  • Aurelien Nguiamba - 3
  • Bartłomiej Wdowik - 4
  • Jesus Imaz - 3
  • Marc Gual - 4, (Tomasz Kupisz - bez oceny)

Warta Poznań

• Adrian Lis - 2
  • Wiktor Pleśnierowicz - 3, (Kamil Kościelny - 2)
  • Dawid Szymonowicz - 2
  • Dimitris Stravrópoulos - 2, (Michał Kopczyński - 3)
  • Konrad Matuszewski - 3
  • Jakub Kiełb - 2, (Jan Grzesik - 3)
  • Niilo Maenpaa - 3, (Mateusz Kupczak - bez oceny)
  • Maciej Żurawski - 2, (Miguel Luis - 2)
  • Stefan Savić - 4
  • Kajetan Szmyt - 4
  • Adam Zrelak - 2

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Marc Gual

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Lech Poznań w środę sprzedał Michała Skórasia do belgijskiego Club Brugge. Kwota transakcji jest znacząca, dlatego siłą rzeczy nastąpiła aktualizacja rankingu najdrożej sprzedanych piłkarzy w historii polskiej Ekstraklasy. Reprezentant Polski wskoczył na wysokie czwarte miejsce, wyprzedzając m.in. Roberta Lewandowskiego czy Krzysztofa Piątka. Jak wygląda ścisła czołówka zestawienia? Okazuje się, że zdominowali ją właśnie gracze wywodzący się z Kolejorza.

Najdroższe transfery z Ekstraklasy. Dominacja Lecha Poznań, ...