PITY online- czy warto?

Materiał informacyjny e-pity.pl
Rozliczenie podatku dochodowego PIT to obowiązek każdego z nas. Na szczęście, dzisiaj nie musimy już stać w niekończących się kolejkach do Urzędu Skarbowego- cały PIT z łatwością rozliczymy przez Internet. W jaki sposób tego dokonać?

Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu!

Twój PIT za poprzedni rok podatkowy zostanie dla Ciebie przygotowany i udostępniony. W tym roku dostęp do PIT-ów możliwy był od dnia 15 lutego. Skorzystanie z tej funkcjonalności zapewni łatwe i bezproblemowe rozliczenie PIT-u za pomocą kilku kliknięć.

Jeżeli chcesz skorzystać z udogodnienia, jakim jest możliwość złożenia zeznania podatkowego przez Internet, wystarczy, że zalogujesz się do portalu podatki.gov.pl. Następnie wypełnij wszystkie okna tabelki, wpisz przysługujące Ci odliczenia, koszty i ulgi. W taki sposób możesz obniżyć swój podatek. Kiedy wszystkie pola będą już wypełnione, wystarczy tylko wysłać e-Deklarację i czekać na zwrot nadpłaconego podatku. Powinien on pojawić się na wskazanym wcześniej koncie maksymalnie w ciągu 45 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego. Rozliczenie PIT jeszcze nigdy nie było tak proste!

Co daje nam usługa Twój e-PIT?

W roku 2021, a konkretnie od 15 lutego, masz możliwość rozliczenia swojego PIT-u bez konieczności wychodzenia z domu. Nie musisz już ręcznie przepisywać informacji z PIT-11 do PIT-37 czy PIT-38. System zrobi to za Ciebie w sposób automatyczny. Każdy użytkownik ma dostęp do swojego, wstępnie wypełnionego przez Ministerstwo Finansów PIT-u. Trzeba jednak pamiętać, że mimo automatyzacji większości czynności, nadal to podatnik jest odpowiedzialny za podanie wszystkich źródeł przychodów. Oznacza to, że nawet, jeżeli we wstępnie wypełnionej deklaracji zabraknie jakiegoś źródła dochodu, masz obowiązek uzupełnić deklarację. ePIT to naprawdę spore ułatwienie i minimalizacja ryzyka popełnienia błędu i konieczności późniejszej korekty.

Program do PIT- oszczędność czasu

Program do PIT online to prawdziwa oszczędność czasu. Jest szczególnie polecana osobom, które mają kilka źródeł przychodów, a co za tym idzie, otrzymały PIT-y od kilku pracodawców. W natłoku dokumentów bardzo łatwo jest o pomyłkę i błąd. Warto pamiętać, że każdy błąd popełniony w deklaracji wymaga późniejszego sprostowania, a w razie jego braku- podlega karze. Jeśli korzystasz z usługi PIT online, nie musisz się martwić, bo większość informacji zostanie wpisana do deklaracji automatycznie. Kiedy formularz będzie już gotowy, możesz wysłać go za pomocą jednego kliknięcia. Nie musisz zanosić gotowego PIT-u do Urzędu Skarbowego- system dostarczy go tam za Ciebie. Ty możesz za to wydrukować sobie potwierdzenie, tzw. UPO, które należy przechowywać do ewentualnej kontroli przez okres 5 lat.

Czy warto skorzystać z usługi PIT online?

Korzystanie z usługi PIT online jest wygodne i komfortowe. Może okazać się przydatne także w przypadku seniorów, którzy nie są w stanie wypełnić deklaracji samodzielnie. Dzięki możliwości wysłania gotowego formularza za pośrednictwem drogi elektronicznej, możemy oszczędzić sporo czasu, który jeszcze kilka lat temu musieliśmy spędzać rokrocznie w kolejkach do Urzędu Skarbowego. System nie myli się właściwie nigdy, nie ma więc obaw, że coś pójdzie nie tak. Co więcej, jeśli z jakiegokolwiek powodu mimo wszystko popełnimy błąd i konieczne będzie złożenie korekty, dokonamy tego również za pośrednictwem portalu podatki.gov.pl. Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu. PITY online to ogromne ułatwienie i usprawnienie, z którego warto korzystać każdego roku.

Dodaj ogłoszenie