Piłsudski patronem Białegostoku? Tego chce PiS (wideo)

Anna Kopeć
Politycy PiS chcą aby w 2017 roku Józef Piłsudski był patronem Białegostoku.
Politycy PiS chcą aby w 2017 roku Józef Piłsudski był patronem Białegostoku. Tomasz Maleta
To pomysł miejskich radnych z PiS. Wczoraj w magistracie złożyli wniosek o to, by marszałek Józef Piłsudski w 2017 roku był patronem Białegostoku.

Marszałek Józef Piłsudski jest pierwszym Honorowym Obywatelem Miasta Białegostoku. Tytuł ten nadała mu rada miejska 19 listopada 1919 roku. Wielokrotnie bywał także w naszym mieście. Warto w rocznicę jego urodzin nadać mu dodatkowe uhonorowanie w postaci Roku Piłsudskiego - mówi Tomasz Madras, radny Białegostoku z Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z przypadającą w 2017 roku 150. rocznicą urodzin marszałka i zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości radni PiS przyszły rok w Białymstoku chcą poświęcić właśnie Piłsudskiemu. W poniedziałek w urzędzie miejskim złożyli odpowiednie stanowisko. Projekt tej uchwały ma być głosowany na wrześniowej sesji rady miejskiej. PiS ma w niej większość, jest więc duże prawdopodobieństwo, że zostanie przegłosowany.

Na razie nie wiadomo jak takie obchody miałyby wyglądać. Radni nie kontaktowali się ani z rodziną marszałka Piłsudskiego, ani z przedstawicielami organizacji kresowych. Mają się tym zająć od października, po ewentualnym przegłosowaniu uchwały.

To jedyny oficjalny wniosek na przyszłorocznego patrona Białegostoku. Był też pomysł, by 2017 roku poświęcić Ludwikowi Zamenhofowi, jednak do magistratu nie dotarł.

Wideo

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 18.07.2016 o 21:17, Szczepan napisał:

Życiorys i dokonania Piłsudskiego  powinny być najpierw dokładnie poznane przez Polaków. Kiedy już Polacy poznają co takiego wyczyniał to pozwalają go ze wszystkich pomników.

 

Masz na myśli  trwającą przez całe dorosłe życie jego współpracę z niemieckim wywiadem , czy może kilka odsiadek za pospolite przestępstwa , a może przynależność do komunistycznej jaczejki zarządzanej przez ludzi narodowości handlowej? Może wiesz o jakichś jeszcze ciekawszych faktach których pewnie jeszcze by się nazbierało.

 

Naprawdę godny kandydat na patrona. Bu ha ha ha ha ha ha ha. 

G
Gość

Za to pislam buja wszystkich rodaków.

K
Kierowca POkemonowca
W dniu 20.07.2016 o 17:52, Gość napisał:

Prezes ma przenośny taborecik.

Taborecik bardziej stabilny od szczudeł. Się tak nie buja jak rudy Nicky na uchodztwie.
G
Gość
W dniu 20.07.2016 o 17:49, Kierowca POkemonowca napisał:

Koniecznie musi stać na szczudłach.

 

Prezes ma przenośny taborecik.

K
Kierowca POkemonowca
W dniu 19.07.2016 o 22:50, Gość napisał:

Naprawdę jesteś tak głupi? Czy pislamiści rozkazali? Może załapałeś się na dzisiejszą podwyżkę?

Koniecznie musi stać na szczudłach.
G
Gość

Naprawdę jesteś tak głupi? Czy pislamiści rozkazali? Może załapałeś się na dzisiejszą podwyżkę?

K
Kierowca POkemonowca

Patronem Białegostoku powinien być POKEMON. To kandydatura ponad podziałami.

G
Gość

Niech PISiacy zostawią  Marszałka w spokoju i nie zapisują go do DOJNEJ ZMIANY.

G
Gość

Jan Paweł II albo nic. Śmierć bezbożnikom!

g
gość
W dniu 19.07.2016 o 11:17, krk napisał:

Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty.Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe,że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarzeegzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo  będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sektwyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemnicząw jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich?Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli.To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczegonieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadziłkrwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławiłsię takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu.To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy.

A u psychiatry kiedy byłes ostatnio?

k
krk

Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty.
Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe,
że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze
egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo  będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt
wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą
w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich?
Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli.
To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego
nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził
krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił
się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu.
To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając
 w tej działalności nigdy.

 

f
fakty

1980 r. -Beatyfikacja jezuity José de Anchieta, który twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Podczas beatyfikacji masowego
 mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego.
 Nie pierwszy to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze.
Katolicy- czemu nie zbawiacie się za swoje pieniądze - ja nie potrzebuję waszego zbawienia, ani innych bredni z waszej mitologii. Czemu zatem z moich podatków utrzymujecie swoją sektę?

 

f
fakt

Przed Stalinem i Hitlerem nikt w Europie nie gardził tak bezwstydnie ludzkim życiem, nie
pomiatał nim tak, jak czynił to Kosciół katolicki , powołujac się wrecz, co jest szczytem
cynicznej przewrotnosci, na "wolę bożą".

 

R
Religia zbrodni

1. To religia zbrodni, której historia oparta była na krwi. Inkwizycja skazała na śmierć w męczarniach setki tysięcy ludzi. Jak można wierzyć w coś co doprowadziło do ludobójstwa? Do tej pory kościół nie przeprosił za swoją zbrodnię, mimo, że wiele razy była wywierana na niego presja.
2. Jest to religia, która stawia mężczyznę nad kobietą, prowadzi do dyskryminacji i szowinizmu. Polecam szczególnie nauki Tomasza z Akwinu i Augustyna.
3. Brak jakiejkolwiek tolerancji dla innych religii, jeżeli nie jesteś chrześcijaninem jesteś skazany na potępienie. Klauzula - dominus jesus zakłada wyższość religi chrześcijańskiej nad innymi religiami.
4. Jest to religia niezgodna z naturą człowieka, stawiająca jego naturalne potrzeby jako grzechy.
5. Jest to religia hamujaca naturalny rozwój człowieka, kierując go na drogę nie pozwalajacą na osiągniecie szczęścia w rzeczywistym swiecie, mamiąc go obietnicą życia po śmierci, gdzie czeka go niebo. Cała wieczość gry na harfie w towarzystwie  cherubinków.
6. Jest to religia starająca się ukryć swe prawdziwe korzenie, religia która pozwala na zamykania w bibliotekach watykanu ksiąg uznanych za zakazane. Bo być może wierni zbyt wiele by się dowiedzieli o początkach chcrześcijaństwa, grzeszkach papieży i dostojników kościelnych.
7. Ta religia ogranicza myślenie swoich wiernych. Wierz w dogmaty i w to co mówi ksiądz i papież - sam myśl jak najmniej, oni zrobią to za Ciebie.
8. Bądź ślepo posłuszny bogu - bądź jego niewolnikiem bez względu na wszystko.
9. Daj się zabić swojemu wrogowi i kochaj go bezgranicznie to twój obowiązaek - jesteś chrześcijaninem.
10. Urodziłeś się skazany na potępienie - sam fakt, że się urodziłeś już naznaczony jest grzechem pierworodnym.
11. Wtrącanie się z butami w życie tych, kórzy nie wierzą, bo to ich obowiązaek, nawracać nawet na siłę tych którzy zboczyli z jedynej słusznej drogi.

 

M
Metody KrK

tortury, oblewanie wodą swiecona, układanie na specjalnych ławach,
sadzanie na hustawce, na rozżarzonych weglach, zakładanie butów hiszpanskich. Robiono
znak krzyża i robiono miazgę z ludzi. Gdy zbierał się trybunał, odwoływał się do Ducha
Swietego, po czym zezwalał na wszelkie oszustwa.
 

 

Dodaj ogłoszenie