Piłkarskie sparingi. Wigry Suwałki pokonały w Ełku podlaskich drugoligowców po 3:0

W Ełku suwalskie Wigry pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie i Olimpię Zambrów
W Ełku suwalskie Wigry pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie i Olimpię Zambrów facebook/wigry suwałki
W weekend odbyły się kolejne sparingi regionalnych drużyn. W Ełku dwa mecze rozegrali drugoligowcy z Suwałk i dwa razy wygrali po 3:0.

W pierwszym spotkaniu Wigry Suwałki zmierzyły się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Dawida Szulczka mieli w nim przewagę. Już w 9 minucie podanie Michała Orzechowskiego na gola zamienił Michał Żebrakowski. Na 2:0 podwyższył Patryk Mularczyk, a w drugiej połowie Żebrakowski został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał karnego ustalając wynik spotkania na 3:0.
Drugi mecz Wigier, z innym trzecioligowcem Olimpią Zambrów był bardziej wyrównany, ale i tak zakończył się wygraną suwalczan 3:0. Pierwszego gola strzelił Sauczek, który dobił piłkę po uderzeniu Kacpra Wełniaka. Asystent tego gola sam zdobył bramkę tuż po przerwie, w 47 minucie. Dwie minuty później było już 3:0. Adrian Piekarski wykorzystał zagranie Sauczka.

Wigry Suwałki - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Michał Żebrakowski 9, 2:0 Patryk Mularczyk 39, 3:0 Michał Żebrakowski 60 z karnego.
Wigry: Jan Balawejder - Michał Orzechowski, Filip Kozłowski, Wojciech Kamiński, Bartosz Gużewski, Elso Brito - Paweł Gierach, Patryk Czułowski, Patryk Mularczyk, Michał Żebrakowski - Kamil Adamek.

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Cezary Sauczek 31, 2:0 Kacper Wełniak 47, 3:0 Adrian Piekarski 49.
Wigry: Hieronim Zoch - Jakub Kunicki, Christian Suski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka - Wojciech Łada, Mateusz Sowiński, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek - Kacper Wełniak.
Olimpia: Mateusz Taudul - Adam Wyszomierski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski, Patryk Malinowski, zawodnik testowany I, Shun Shibata, Kacper Głowicki, Rafał Kalinowski, Paweł Tomkiewicz. W II połowie grali także: Jakub Bieliński, Bartosz Gołaszewski, zawodnik testowany II, Mateusz Maliszewski, Bartosz Ciborowski, Daniel Kraska, zawodnik testowany III, Mariusz Wierzbowski, Kamil Zalewski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0