Jesus Imaz (na zdjęciu) lideruje w kwietniowym zestawieniu razem z Markiem Gualem Przemyslaw Świderski
Łukasz Tercjak z czwartoligowej Wissy Szczuczyn wskoczył na drugą pozycję w rankingu Piłkarskich Orłów na Podlasiu w miesiącu kwietniu. Na czele pozostają Jesus Imaz i Marc Gual z Jagiellonii Białystok.

Łukasz Tercjak z czwartoligowej Wissy Szczuczyn ma już na swoim koncie 22 gole strzelone w bieżących rozgrywkach. W ostatnim meczu zdobył bramkę z rzutu karnego, ale jego drużyna tylko zremisowała z Turem Bielsk Podlaski, który wyrównał w doliczonym już czasie gry (1:1).

W kwietniu piłkarz Wissy Szczuczyn pięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali i wskoczył na drugą pozycję w klasyfikacji rankingu „Piłkarskich Orłów” na Podlasiu. Na czele znajduje się piłkarski duet ekstraklasowej Jagiellonii Białystok Marc Gual i Jesus Imaz. Obaj zdobyli po trzy bramki, a Gual uczynił to w jednym meczu popisując się hat-trikiem z Wisłą Płock (4:2).

Tercjak przedzielił dwa jagiellońskie duety, ponieważ na kolejnym miejscu znajdują się Jagiellończycy występujący w trzecioligowych rezerwach białostockiego klubu.

Maciej Bortniczuk i Mikołaj Wasilewski w kwietniu strzelili po trzy gole. Jagiellończycy nie będą mieli łatwego zadania w powiększeniu swojego dorobku, gdyż Jaga II zagra na wyjeździe z wiceliderem III ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz w sobotę o godz. 15.

Już w piątek, 28 kwietnia zagra drugi nasz regionalny trzecioligowiec Olimpia Zambrów. Ich przeciwnikiem będzie, także na wyjeździe, drużyna Broni Radom. Radomianie są sąsiadami w tabeli Olimpii. Kto wie może Kamil Zalewski i Marcel Bykowski poprawią swoją pozycję w kwietniowym zestawieniu rankingu „Piłkarskich Orłów”. Obecnie mają po dwa strzelone gole.

Przed zambrowianami w tabeli rankingowej znajduje się kolejny piłkarz czwartej ligi podlaskiej Paweł Brokowski. Zawodnik Ruchu Wysokie Mazowieckie ma na koncie 4 bramki.