Piłkarski Puchar Polski. Czwartoligowcy: Wissa Szczuczyn, Piast Białystok, Pomorzanka Sejny i Znicz Suraż już poza burtą

(ted, kw)
W Juchnowcu piłkarze Magnata (żółte koszulki) wygrali 2:0 z Piastem Białystok.
W Juchnowcu piłkarze Magnata (żółte koszulki) wygrali 2:0 z Piastem Białystok. Fot. Anatol Chomicz
Większość czwartoligowców wystawiła graczy rezerwowych. Nie wszyscy się sprawdzili.

Drużyny z niższych klas rozgrywkowych postarały się kilka niespodzianek w meczach III rundy wojewódzkiego Pucharu Polski przeciwko zespołom z IV ligi.

O największą sensację postarała się Victoria Jedwabne. Ekip a z najniższej, VII ligi pokonała 2:0 Wissę Szczuczyn.

- Wystawiliśmy juniorów i rezerwowych, którzy rzadko grywają w lidze i kiedyś musieli dostać szansę. No i nie wypadli najlepiej - mówi prezes Wissy Janusz Marcinkiewicz.

Podobne odczucia miał opiekun Piasta Białystok Jacek Bayer, bo jego drużyna również 0:2 uległa Magnatowi Juchnowiec.

- Niestety, nasi dublerzy swoja postawą udowodnili, że do przyzwoitego poziomu jeszcze im trochę brakuje - komentuje szkoleniowiec Piasta.

Hetman przełamał się

Pozostałe białostockie drużyny zwyciężały. Hetman nie wygrał jeszcze w IV lidze, ale te niepowodzenia powetował sobie w Wasilkowie, ogrywając gospodarzy 2:1.

- Mieliśmy optyczną przewagę, stworzyliśmy dużo sytuacji i wygraliśmy zasłużenie - tłumaczy Mirosław Mojsiuszko, trener Hetmana.

Włókniarz natrafił na bardzo mocny opór Krypnianki Krypno. Gospodarze prowadzili nawet 3:2, ale stracili po czerwonych kartkach dwóch zawodników. Białostoczanie wyrównali i doszło do dogrywki. W niej drużyna z Krypna nie miała już najmniejszych szans, szczególnie, że z boiska został wyrzucony kolejny ich zawodnik. Włókniarz urządził sobie ostre strzelanie i wygrał ostatecznie 8:3.

Dogrywką, a potem rzutami karnymi zakończył się też mecz KS Sokoły - Znicz Suraż. Nieoczekiwanie lider IV ligi został wyeliminowany. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3, po dogrywce 4:4, a "jedenastki" celniej egzekwowali piłkarze Sokołów.

Emocjonujące derby Łomży

Cała Łomża czeka na pierwsze oficjalne derby miasta, w których Perspektywa podejmowała ŁKS. Spotkanie przebiegało pod dyktando faworytów, ale Perspektywa broniła się dzielnie, a w 19. minucie wyprowadziła kontratak, zakończony precyzyjnym lobem Pawła Zalewskiego. ŁKS nie ustawał w szturmach, ale efekt przyszedł dopiero w 86 minucie. Z rzutu wolnego wyrównał Artur Urban.

Perspektywa nie poddawała się i już w pierwszej minucie dogrywki objęła prowadzenie. Ale potem nastąpił popis rywali, którzy strzelili cztery gole i zwyciężyli 5:2, awansując do kolejnej rundy.

Wyniki:

Victoria Jedwabne - Wissa Szczuczyn 2:0, Perspektywa Łomża - ŁKS Łomża 2:5 po dogrywce, GKP Orla - Cresovia Siemiatycze 1:5, Iskra Narew - Kolejarz Czeremcha 0:2, Krypnianka Krypno - Włókniarz Białystok 3:8 po dogrywce, Konar Kora Korycin - Hetman Tykocin 0:5, KS Wasilków - Hetman Białystok 1:2, KS Sokoły - Znicz Suraż 4:4 po dogrywce, rzuty karne 4:1, Rospuda Filipów - Pomorzanka Sejny 1:0, Orlęta Czyżew - Rudnia Zabłudów 1:4, Pogoń II Łapy - KS Michałowo 0:2, Biebrza Goniądz - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:8, Narew Choroszcz - Gryf Gródek 2:4, Sudovia Szudziałowo - Sparta Augustów 1:2, Magnat Juchnowiec - Piast Białystok 2:0.
Mecz: GKS Kleosin - Puszcza Hajnówka został przełożony na 23 września.