Adam Muśko
Adam Muśko
Szymon Sićko
Szymon Sićko polskapress
Polska kadra piłkarzy ręcznych we wtorek na mistrzostwach świata w Egipcie wygrała z Brazylią. Jednym z lepszych zawodników w reprezentacji jest wychowanek Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka - Szymon Sićko.

Polska w meczach grupowych wygrała 30:28 z Tunezją, uległa 26:27 Hiszpanii, pokonała 33:23 z Brazylią i zajęła drugie miejsce w grupie, które dało awans do drugiej rundy turnieju. W kolejnej fazie mistrzostw Polacy zagrają z Urugwajem, Węgrami i Niemcami.

Jednym z lepszych zawodników naszej kadry jest Szymon Sićko, który podstaw piłki ręcznej uczył się w Szczypiorniaku Dąbrowa Białostocka. W meczu z Tunezją zdobył 3 bramki, a z Hiszpanią i Brazylią po 6. W tych dwóch ostatnich spotkaniach nikt z Polaków nie pokonał więcej razy bramkarza rywali. Sićko (200 cm wzrostu), który gra pozycji lewego rozgrywającego, imponuje przede wszystkim mocnymi rzutami z drugiej linii.

Wielki talent swoją Dąbrowę Białostocką opuścił mając 16 lat, gdy przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Z Gdańska trafił do Chrobrego Głogów, a od 2017 roku jest zawodnikiem Łomża Vive Kielce. Z kieleckiego klubu był wypożyczony do TV Hüttenberg w Niemczech, a także do Górnika Zabrze. Od tego sezonu jest już ważnym elementem drużyny z Kielc, wielokrotnego mistrza Polski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0