Piłka ręczna. Trzy drużyny z województwa wystartowały w II lidze

Adam Muśko
Adam Muśko
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał w pierwszej kolejce z Bestiosem Białystok Adam Muśko
W drugoligowych rozgrywkach piłki ręcznej wystartowały trzy drużyny z województwa podlaskiego. W pierwszej kolejce zwycięstwa odniosły SPR Nowe Piekuty i Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

Warszawsko-Mazowiecka II liga została podzielona na cztery grupy. W grupie A w pierwszej fazie rozgrywek będą rywalizować Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, Bestios Białystok, SPR Nowe Piekuty i Trójka Ostrołęka. W pierwszej fazie sezonu zespoły rozegrają mecz i rewanż. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do grupy mistrzowskiej.

W pierwszej kolejce w derbowym pojedynku Szczypiorniak wygrał 28:22 z Bestiosem. Przełomowym momentem tego spotkania były pierwsze minuty drugiej połowy. Gospodarze prowadząc 17:15 w kilka minut rzucili trzy bramki z rzędu (20:15). Takiej straty Bestios nie potrafił już odrobić.

Natomiast SPR Nowe Piekuty wygrał 31:29 na wyjeździe z Trójką Ostrołęka.

- Z Trójką graliśmy w turnieju towarzyskim i także wygraliśmy - opowiada Norbert Marks, trener SPR. - Trójka w porównaniu do poprzedniego sezonu jest osłabiona, bo odeszło trzech dobrych zawodników i może mieliśmy trochę łatwiej. Przy odrobinie większej skuteczności nasza wygrana byłaby o wiele wyższa.

Aż dziewięć goli dla SPR zdobył nowy zawodnik Maciej Porzeziński, który w przeszłości grał w TS Siemiatycze.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Bestios Białystok 28:22 (16:13)