Piłka ręczna. Słoneczny Stok pierwszym liderem

Przemysław Borsuk to mocne ogniwo Słonecznych
Przemysław Borsuk to mocne ogniwo Słonecznych Anatol Chomicz
Na inaugurację II ligi szczypiornistów MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał na wyjeździe AZS UMCS Lublin 28:23 i zostali pierwszym liderem.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało na suckes Słonecznych, którzy grali trochę bojaźliwie i przegrywali 13:15

- Sygnał do ataku dał w 42. minucie Szczepan Zyskowski, który rzucił cztery bramki z rzędu. Trzy kolejne dołożył Karol Kosiński - relacjonuje trener białostoczan Andrzej Nocny.

Jak zwykle dobrze grał też Przemysław Borsuk, który w całym spotkaniu zaliczył osiem trafień. Wkrótce goście prowadzili już siedmioma bramkami (24:17) i nie roztrwonili tak pokaźnej przewagi.

WYNIKI 1. KOLEJKI

AZS UMCS Lublin - MOKS Słoneczny Stok Białystok 23:28 (13:15).
MOKS: Kiedysz - Borsuk - 8 bramek, Zyskowski - 5, Chyliński - 4, Kosiński - 3, Myśliwiec - 3, Dziemiach - 3, Tekień - 2, Bojaryn, Jaskurzyński.

Trójka Ostrołęka - Kasztelan Sierpc 20:20, AZS UŁ Łódź - KPR Legionowo 26:28, Włókniarz Konstantynów Łódzki - AZS Politechnika II Radom 26:26.

Mecz: AZ UW II Warszawa - Pabiks Pabianice - został przełożony na 5 listopada.